Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Święto PG 1

Redakcja, 14.10.2015, 15:12

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki świętowano uroczyście Dzień Edukacji Narodowej, ale także Święto Patrona Szkoły.

← REKLAMA

Gimnazjum o patronie przypomniało w przeddzień rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej w kościele na osiedlu Południe, później przeniesiono się do szkoły. Publiczne Gimnazjum nr 1 istnieje 10 lat, czyli od wprowadzenia gimnazjów, wcześniej funkcjonowało jako Szkoła Podstawowa nr 4, o czym też przypomniano podczas apelu.

-Zbliżamy się do takiego momentu, że ten kawałek historii będzie zamknięty 90-leciem. W przyszłym roku chcemy zrobić dużą uroczystość, aby uczcić 90 lat istnienia szkoły, najpierw szkoły żydowskiej, później Szkoły Podstawowej nr 4, a teraz Publicznego Gimnazjum nr 1 - mówi dyrektor placówki od 25 lat Piotr Warchelwski.

Dzień Edukacji Narodowej był też okazją do podziękowań nauczycielom, a także wręczono im oraz innym pracownikom szkoły nagrody finansowe.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj