Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Projekt "Arka" ukończony

Redakcja, 15.10.2015, 17:21

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Budynek po komendzie policji przy ul. Dąbrowskiego jest już odrestaurowany. Swoje miejsce znajdą tu instytucje pomocy społecznej. W czwartek odbyło się oficjalne otwarcie.

← REKLAMA

Trudno porównywać to co było, a co jest teraz. Budynek gdzie mieściła się kilka lat temu Komenda Powiatowa Policji zmienił się diametralnie, podobnie jak teren w podwórzu. Kompletna modernizacja w ramach projektu "Arka" została zrealizowana w zaledwie 18 tygodni. Była to walka z czasem, aby nie utracić unijnego dofinansowania, o które starano się kilkukrotnie.

-Od grudnia tego roku za zgodą ministra pracy i polityki społecznej, dzięki wsparciu województwa łódzkiego, będzie tu uruchomiony na dwóch piętrach Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i część zadań będzie realizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - mówił starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik.

Projekt pochłonął 4 683 297 zł, z czego 3 879 364 zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Budynek poddano termomodernizacji, wymieniono dach, stropy, okna, drzwi, założono nową instalacje elektryczną i wodno-kanalizacyjną, zamontowano windę. Obiekt przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. W podwórzu wyburzono budynki nie nadające się do użytkowania, ustawiono ławki, wytyczono miejsca parkingowe.

Podczas uroczystości otwarcia "Arki" przypomniano długą historię budynku. W 1915 roku znajdował się tu szpital, po paru latach wprowadziła się tu Policja Państwowa, później funkcjonowała tu jako Milicja Obywatelska aż do czasów Komendy Powiatowej Policji. Od kilku lat budynek stał pusty i szukano na niego pomysłu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_2033 (IP: *.*.251.132), 15.10.2015, 21:08
  Fajnie władować ogrom pieniędzy w budynek wiele lat dewastowany. Nie znam się ale, może taniej byłoby zrównać z ziemią i postawić nowy lokal - ale fajnie że chociaż takie rozwiązanie ma finisz. Ciekawe kto dostał pracę w tym "cudzie" .Ciągle poszukuję pracy na terenie zduńskej i z wielką ciekawością śledzę wszelkie strony naszej rodzimej administracji - i tylko czytam o otwieraniu - a gdzie nowe stanowiska pracy ?
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2034 (IP: *.*.24.215), 16.10.2015, 00:53
  Panie Prezydencie i Panie Starosto kiedy z takim hukiem,rozgłosem i rozmachem wybudujecie jakieś mieszkania dla młodych zduńskowolan chcących pozostać w naszym mieście ?? Brakuje nowych mieszkań a nie kolejnych budynków dla urzedasów!!!
  Nowe mieszkania automatycznie obniżyłyby ceny starych które jak na zarobki przeciętnego człowieka w ZDW są nieproporcjonalne!!
  3-4 tysiące z metr2 mieszkania do remontu to zdecydowana przesada.Zacznijcie w końcu robic cos dla przeciętnego Kowalskiego bo my nie zarabiamy tak jak wy po 10 tyś pln tylko po 1500. Miejsca dla żadnej nowej firmy tez nie potraficie stworzyć wszystkie uciekaja a w Sieradzu otworza kolejne 2.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2035 (IP: *.*.161.137), 16.10.2015, 11:47
  oddany hahaha przeciez tam nie ma mebli, oddany jest tylko w mediach bo wybory 25.10 tuz tuz, a de facto nie bedzie dialal do konca roku ... jak gazoport
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj