Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Inkubator Przedsiębiorczości otwarty

Redakcja, 22.10.2015, 18:28

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Swoją działalność w Zduńskiej Woli rozpoczyna Inkubator Przedsiębiorczości, czyli miejsce stworzone dla początkujących firm. Instytucję oficjalnie otwarto w czwartek.

← REKLAMA

Zduńskowolski Inkubator Przedsiębiorczości mieści się przy ul. Szadkowskiej, w budynku po Powiatowym Urzędzie Pracy, który Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego pod inwestycję przekazało marszałkowo.

-To wsparcie dla młodych przedsiębiorców, dla tych, którzy chcą swoją przygodę, często pierwszej pracy, rozpocząć działalnością gospodarczą. Dla tych osób będziemy mieć doradztwo, wsparcie finansowe. Dziś oddajemy miejsce, gdzie będą mogli się rozwijać pod naszą opieką. Otwieramy 22 biura do dyspozycji przedsiębiorczości tego regionu - mówi prezes ŁARR Przemysław Andrzejak.

Wyposażone biura będzie można wynająć w niskiej cenie, w okolicach 200-300 zł. ŁARR zapewnić ma też doradztwo, raz w miesiącu będą organizowane spotkania z ludźmi biznesu.

-To nie jest tak, że wszyscy będą tu mogli być. (…)Będziemy zapraszać te firmy, które będą mieć potencjał rozwojowy, będą skupione na sprzedaży, eksporcie. Będą wnosić nową wartość do Zduńskiej Woli. Bardzo zależy nam na firmach z obszaru ITI, tych firmach, które funkcjonują w obszarze pewnych usług, ale nie sprzedaży detalicznej - wyjaśnia Andrzejak.

-Mam nadzieję, że to będzie istotny impuls rozwojowy. W Zduńskiej Woli mamy tradycje przedsiębiorczości, funkcjonowania firm i potencjały, które warto wykorzystać. Wygodnie dojeżdża się Łódzką Koleją Aglomeracyjną, za chwilę, mam nadzieję na to przedsięwzięcie z terenami inwestycyjnymi i portem przeładunkowymi w Karsznicach, który wpisał się do koperty narodowego programu infrastruktury europejskiej. Wszystko zmierza ku temu, żeby w Zduńskiej Woli mogła nastąpić eksplozja miejsc pracy i zatrudnienia - dodawał marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Przystosowanie ZIP kosztowało prawie 2 mln zł, z czego prawie 700 tys. zł to wsparcie unijne. 500 tys. zł wspomógł powiat zduńskowolski.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_2025 (IP: *.*.250.172), 23.10.2015, 18:27
  Ten inkubator i port przeładunkowy nie na wiele się zdadzą, jeśli nie pomożemy naszym przedsiębiorcom odetchnąć od państwowej opresji podatkowej i ciągłych kontroli ze strony urzędów! Należy obniżyć podatki, zlikwidować szkodliwe prawo podatkowe i dać właścicielom małych i średnich firm rozwijać swój dobytek! Tylko KORWiN proponuje wprowadzenie wolnego rynku tj. stopniowego obniżania podatków i likwidacje barier dla biznesu!
  Oto jeden ze spotów, w którym sprzeciwiają się oni niszczeniu przedsiębiorców przez urzędników -
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj