Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Folkowe zespoły nagrodzone

Redakcja, 07.07.2013, 11:41

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zakończył się VI Międzynarodowy Przegląd "Folklor świata". Na koniec drugiego dnia, po galowym koncercie najlepsi artyści zostali nagrodzeni. Wśród laureatów są "Zduńskowolanie".

← REKLAMA

Impreza została zorganizowana przez Powiatowe Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli. Jak wiele razy podkreślano "Folklor świata" jest "dzieckiem" Marii Donat, dyrektor ośrodka, która we wrześniu przechodzi na emeryturę.

Przegląd rozpoczął się w piątek barwnym korowodem, który przeszedł ulicami naszego miasta zapraszając mieszkańców na udział w zabawie. Wszystko działo się na terenie POMOS przy ul. Dolnej. To tu można było wziąć udział w warsztatach rękodzieła, wyżyć się artystycznie i oczywiście obejrzeć występy zaproszonych zespołów z Polski i m.in. Turcji oraz Ukrainy. Impreza trwała dwa dni. W sobotę wieczorem mieszkańcy mogli wysłuchać koncertu galowego zwycięskich zespołów, a kto odebrał nagrody?

Jury zdecydowało, że najlepszym zespołem tańca w kategorii wiekowej jest Zespół Folklorystyczny "Mali Poligrodzianie" z Poznania, drugie miejsce powędrowało do "Zarasai Art School Dance Team Lietutis" z Zarasai (Litwa) i Zespołu Pieśni i Tańca "Zduńskowolanie" ze Zduńskiej Woli. Trzeciego miejsca w tej kategorii nie przyznano. W kategorii wiekowej 12-15 lat pierwsze miejsce otrzymał Zespół Pieśni i Tańca "Kębłowo" z Kębłowa i Zespół Pieśni i Tańca "Zduńskowolanie" ze Zduńskiej Woli, a drugie miejsce Pipacs - Boroka Folk Dance Group z Makó (Węgry). Trzeciego miejsca nie przyznano. W kategorii powyżej 15 lat pierwsze miejsce wręczono Zespołowi Pieśni i Tańca "Komes" z Kędzierzyna Koźla, drugie Zespołowi Pieśni i Tańca "Jawor" z Lublina. Najlepszy zespół wokalny to Żeński Zespół Wokalny "Jaworzyna" z Kołomyi (Ukraina). Pozostałych dwóch miejsc nie przyznano.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj