Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Odwiedzili kolegów z Mariboru

Redakcja, 02.11.2015, 15:52

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Reprezentacja uczniów ze Zduńskiej Woli - z I LO, II LO i PG nr 1 - złożyła rewizytę Słoweńcom.

← REKLAMA

Uczniowie opowiedzieli o swoim wyjeździcie kolegom i zaproszonym gościom w poniedziałek w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli. Przygotowano też prezentację na temat samej Słowenii.

-Do tej pory jeździliśmy w ramach unijnych projektów, ten wyjazd był wynikiem obustronnej współpracy ze szkołą w Słowenii. Szkoła ze Słowenii była u nas już siedem razy, nam udało się zorganizować wyjazd po raz pierwszy, dzięki pomocy Starostwa Powiatowego i sponsorom - wyjaśnia nauczyciel Zbigniew Chwiałkowski. -Wyjazd był lepszy niż się spodziewaliśmy, jedynie pogoda nie dopisała - dodaje.

Na wymianę uczniów do szkoły Zawod Antona Martina Slomska pojechało 19 osób, które były tam od 11 do 18 października br. W programie znalazły się różne elementy poznawania i odkrywania realiów społecznych i kulturowych drugiego pod względem wielkości miasta w Słowenii - Mariboru, poznawanie zaprzyjaźnionej szkoły, zwiedzanie stolicy tego kraju Lubljany, alpejskiego miasteczka Bled oraz średniowiecznego miasteczka Ptuj. Podczas realizacji projektu szczególny nacisk położony był na aktywne uczestnictwo młodzieży w zajęciach lekcyjnych, artystycznych i sportowych.

-"Teatr Bez Nazwy", pracujący przy PG1 w Zduńskiej Woli, zaprezentował tam dwa spektakle teatralne "My" i "W stronę światła", rozegraliśmy dwa mecze : w siatkówkę i piłkę nożną, młodzież świetnie bawiła się rozszyfrowując zabytki, postacie kultury, sportu i symbole obu państw, w czasie quizu zorganizowanego przez stronę słoweńską. Polska strona zrealizowała również warsztaty teatralne z ruchu i pantomimy, natomiast słoweńska warsztaty z programowania komputerowego, biologiczne i lalkarskie - informuje też dyrekcja PG 1.

W PG nr 1 od lat istnieje tradycja sadzenia drzewek w Alei Młodzieży Świata przez młodzież, która przyjeżdża do Zduńskiej Woli, tym razem to zduńskowolanie zabrali ze sobą drzewko, które posadzili w Mariborze.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj