Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Złoty młociarz w II LO

Redakcja, 18.11.2015, 13:14

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Wyjątkowego gościa mieli w środę uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli. Odwiedził ich Paweł Fajdek, złoty medalista mistrzostw świata w Pekinie.

← REKLAMA

Fajdek zdobył złoty medal w rzucie młotem z wynikiem 80,88 m i tym samym zdobył drugi w karierze tytuł mistrza świata - dwa lata wcześniej udało mu się to w Moskwie. O jego sukcesy, porażki, motywacje, rekordy i życie pytali sami uczniowie.

-Czasem motywacji jest aż za dużo(…). Nie tylko chęć wygrania i zapewnienia sobie rzeczy materialnych motywuje, bardziej dbałość o małą istotę, aby była dumna z taty, niczego jej nie brakowało. Czasem to małe rzeczy, ale jak się zbiera to dają motywację do treningów - mówił sportowiec.

Porażki się oczywiście zdarzają, ale ich gorzki smak daje też siłę do dalszej walki, która w efekcie zmienia się w złoto. Sport w różnej odsłonie towarzyszył Fajdkowi od dziecka. Sam przyznał, że uprawiał go dużo i często, aby jak najmniej przesiadywać w szkolnej ławie, ale kierowała nim pasja. Nie spotykało się to z dużym zadowoleniem rodziców, do czasu.

-Zobaczyli, że to dobrze na mnie działa, że jestem lepszym człowiekiem - wspominał. Upór i ciężka praca się opłaciła.

Wizyta w II LO nie była przypadkiem, a efektem znajomości ze sportowcem Tomasza Szczewczyka, nauczyciela wychowania fizycznego w liceum i trenera zawodników MUKS Park Zduńska Wola. Poznali się na zgrupowaniu w Zielonej Górze, gdy Fajdek miał 16 lat.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj