Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Radni chcą nadzwyczajnej sesji

Redakcja, 24.11.2015, 13:57

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Ośmioro radnych podpisało się pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta, poświęconej projektowi portu multimodalnego i z udziałem byłego już wiceprezydenta Pawła Jegiera oraz senatora Andrzeja Owczarka.

← REKLAMA

Ostatnie wydarzenia związane z odwołaniem wiceprezydenta Pawła Jegiera, który od kilku lat pracował nad projektem portu multimodalnego, a po ostatnich informacjach platformy multimodalnej, w Karsznicach powodują mętlik w głowie nie tylko mieszkańców, ale i radnych. By wyjaśnić wszelkie niejasności, skonfrontować informacje podawane przez urząd miasta, część radnych chce nadzwyczajnej sesji, na którą ma być zaproszony Paweł Jegier oraz senator PO Andrzej Owczarek, który lobbował na rzecz zduńskowolskiego projektu.

-Pan wiceprezydent został odwołany dokładnie 6 listopada w piątek. W poniedziałek zajęto się dokumentami dotyczącymi platformy multimodalnej i właściwe od wtorku słyszymy cały czas jakieś zarzuty pod adresem byłego pana wiceprezydenta, jakoby nic nie robił, szafy w jego gabinecie zastano puste i tak dalej. Ja inaczej postrzegam pana wiceprezydenta. Wydawało mi się, że on był jednak bardzo pracowitym i rzutkim wiceprezydentem, w związku z czym uważam, że każdemu należy się wypowiedzieć. (…)Tutaj nie daje się żadnych szans na to, aby pan wiceprezydent powiedział co zostawił, bo ja już pomijam suwerenną decyzję pana prezydenta odwołania go, ale co zostawił. Powinien nam to wyjaśnić, powinno dojść do konfrontacji z obecnymi władzami miasta- mówi radna Ewa Marszałek, radna klubu Razem dla Rozwoju.

-Na tę sesję chcielibyśmy zaprosić byłego wiceprezydenta pana Pawła Jegiera, również pana senatora Andrzeja Owczarka, są to dwie osoby, które mają na pewno największą wiedzę o porcie przeładunkowym. Do tej pory dociera do nas tylko jednostronny przekaz z urzędu miasta, że w tym temacie tak naprawdę niewiele się dzieje, niewiele przez ostatnie miesiące i lata zostało zrobione. Chcielibyśmy otrzymać przekaz również z drugiej strony, aby był on szeroko zaprezentowany. Mamy niestety takie niepokojące przeczucie, że gdzieś ostatnimi dniami prysł entuzjazm jaki urząd miasta jeszcze parę miesięcy temu przedstawiał odnośnie portu. Gdzieś pojawiają się wątpliwości czy zasadne jest, aby w ogóle taki port powstał przy udziale samorządu. Chcemy, aby te wszystkie wątpliwości zostały rozwiane - uważa radny klubu PO Konrad Pokora.

Wniosek o zwołanie sesji złożono we wtorek 24 listopada, zgodnie z prawem przewodniczący rady ma na to siedem dni.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj