Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zjechali zduńskowolanie, świętowało TPZW

Redakcja, 29.11.2015, 14:12

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

W 40. rocznicę Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli zjechali się zduńskowolanie.

← REKLAMA

II Światowy Zjazd Zduńskowolan połączony z jubileuszem TPZW za nami. Spotkanie miało miejsce w sobotę w ratuszu. Była to oczywiście okazja do wspomnień i podróży w przeszłość Zduńskiej Woli, ale ukazania tego, co teraźniejsze. O towarzystwie opowiedział krótko jego prezes Jarosław Stulczewski, ciekawostkami dotyczącymi naszego miasta podzieliła się z publiką prowadząca wydarzenie Edyta Kulda. Nie tylko zduńskowolanie z różnych zakątków świata dotarli na spotkanie, ale także najstarsza członkini TPZW, 95-letnia Helena Mataśka.

-Należę do towarzystwa od zebrania założycielskiego, do teraz. Już 40 lat. W prawdzie ostatnio już nie tak aktywnie udzielam się, bo mój wiek nie pozwala na to. Skończyłam już 95 lat, dlatego muszę czasem odpuścić sobie jakieś spotkania czy zebrania, ale jestem duszą i sercem z towarzystwem. Cieszę się, że jestem teraz wiele młodego nabytku - mówi pani Helena.

W sobotę medal pamiątkowe TPZW otrzymali: dyrektor szkoły muzycznej Jan Bizoń, regionalista Jerzy Chrzanowski, były prezes TPZW Jacek Hillebrand, obecny sekretarz TPZW Jolanta Jeziorska, długoletni członek Komisji Rewizyjnej TPZW Ryszard Lafery, działacz ZHP i PTTK, członek TPZW Bohdan Macherzyński, działączka na polu kultury i nauczycielka Krystyna Marszałek, fotograf Tomasz Misiak, członek TPZW Zofia Nieradko, działaczka i długoletnia prezes PTTK w Zduńskiej Woli Krystyna Okoń, rysownik Zbigniew Woźniak i członek honorowy TPZW Marian Zagner, a także: Cech Rzemiosł Różnych, Nasze Radio, Dziennik Łódzki, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Historii Miasta, Telewizję ZW Media.

Dyplomy honorowe towarzystwa otrzymali: dyrektor II LO Paweł Dzwonik, prezes PSS "Społem" Elżbieta Gostyńska, członek TPZW Janina Kalinowska, adwokat Tomasz Kotala, działacz na polu rekonstrukcji Radosław Maniecki, honorowy członek TPZW Helena Mataśka, były prezes TPZW Maciej Milak, prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki, starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik, działacz społeczny Wiesław Pawłowski, były starosta zduńskowolski Janusz Parada, była prezes TPZW Maria Rajczak, członkini TPZW Krystyna Rosiak, działaczka kulturalna Anna Tomaszewska, dyrektor PG 1 Piotr Warchlewski, rzemieślnik Andrzej Wróblewski.

Podczas sobotniego spotkania przygotowano wiele atrakcji kulturalnych. I Światowy Zjazd Zduńskowolan odbył się w czerwcu 1995 roku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_2096 (IP: *.*.251.131), 29.11.2015, 14:41
  Proszę cię, to było bardzo niemiłe doświadczenie. Patrząc na ilość obecnych, to gdyby nie goście specjalni, władze itp., plus członkowie TPZW i podobne stowarzyszenia z okolic, to byłaby klapa na całego, a tak przynajmniej stworzony pozory sukcesu. Co oczywiście nie przeszkodzi JE Prezesowi jego odtrąbienia.
  Ogólnie całość uroczystości miała tylko jeden główny cel "nad wszystkim czuwa gospodarz domu (JE Prezes) nie da on krzywdy zrobić nikomu (ze swoich)". Tak wszystko było tej myśli podporządkowane, nawet film o historii miasta i TPZW był opowieścią snutą przez głównego bohatera JE Prezesa.

  Wielki szacunek dla członków TPZW sprzed lat, bo im przede wszystkim nagrody i podziękowania się należały. Chylę przed nimi czoło.

  Część nieoficjalna, sprawdzona wcześniej w Dni Miasta czyli "Cafe Europa" i sztuka p. Szaniawskiego "Żeglarz", bardzo fajne radosne, ale bez udziału TPZW, zaanektowane przez nich.

  Na koniec zostawiłem prawdziwą "perełkę", mianowicie krótki (za krótki) koncert Mileny Piotrowskiej i Pauliny Kopciuch. Niech żałują wszyscy, którzy nie mogli tego wysłuchać. Tyle radości ze śpiewu i w nim polotu dawno już w naszym mieście nie widziałem. Gratuluję!
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2097 (IP: *.*.75.35), 29.11.2015, 17:31
  Lamus jakich mało nawet się nie przywitał z goścmi ktorych zaprosił.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2108 (IP: *.*.161.137), 01.12.2015, 21:19
   Stulczewski - aparatczyk nowych czasów. Schodzimy na psy! Takich jak Rajczak czy Chrzanowski już nie ma.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj