Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Stan wojenny w Polsce. Rocznica

Redakcja, 09.12.2015, 14:09

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Historyczną dioramę przygotowuje w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli przy współpracy stowarzyszeń i starostwa.

← REKLAMA

Wydarzenie odbędzie się oczywiście 13 grudnia na placu Wolności w Zduńskiej Woli, od godz. 12. Diorama historyczna "Grudzień '81" zostanie przedstawiona w związku z 34. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

W ramach spotkania z "żywą lekcją historii" zostaną zaprezentowane pojazdy z epoki PRL takie jak: duży i mały fiat, nysa czy trabant. Ponadto będzie można zobaczyć mundurowych z tamtych lat oraz otrzymać okazjonalny biuletyn informacyjny wzorowany na tych wydawanych w podziemiu "Solidarności".

Organizatorzy: TPZW przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zduńskiej Woli, Grupą Rekonstrukcji Historycznych "Złoty Krzyż" i Jednostką Strzelecką 4040 im. płk. I. Boernera.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj