Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Alkohol to zły wybór!

Redakcja, 17.12.2015, 12:54

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Rozstrzygnięto VIII Powiatowy Konkurs Plastyczno-Multimedialny "Młody człowieku, alkohol to zły wybór" - organizowany przez zduńskowolskie starostwo oraz PCKSiR.

← REKLAMA

Uczestnicy i organizatorzy spotkali się w czwartek w Domu Kultury "Na Pięterku", aby podsumować efekty kreatywnej rywalizacji.

-Przekaz przede wszystkim koncentrował się na szkodliwości spożywania alkoholu, jego skutkach. W tym roku było bardzo dużo wykorzystanych symboli butelek, przelewania alkoholu, człowieka zniewolonego przez alkohol. Prace były na wysokim poziomie - mówi Katarzyna Piotrowska, psycholog i dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zduńskiej Woli. - Zwycięska praca jest wykonana ręcznie, a dwie multimedialnie. Ważną też kwestią było, aby nie lokowano produktu, a w wielu tak było, co je eliminowało, a szkoda - dodaje.

Na konkurs wpłynęło 36 prac autorstwa uczniów trzech zduńskowolskich szkół średnich: II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i Zespołu Szkół Elektronicznych.

-Przedstawiłam człowieka, który leży, a na środku jest znak z rączką i napis "Pijesz, nie żyjesz". Chciałam ją zrobić z humorem i aby przekaz był jasny i prosty - mówi Gabriela Trzcińska z ZSE, laureatka drugiego miejsca.

Zwycięska praca zostanie wydrukowana w formie plakatów i będzie przestrzegać przed zgubnymi skutkami alkoholu np. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj