Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

MOF. Miasto złożyło wniosek

Redakcja, 19.12.2015, 13:47

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe

Urząd Miasta zdążył złożyć wniosek preselekcyjny do Ministerstwa Rozwoju dotyczący budowy platformy multimodalnej w Zduńskiej Woli Karsznicach. Na jego ocenę urząd musi poczekać do 20 stycznia 2016 roku.

← REKLAMA

-Wniosek składa się z kilku części -części merytorycznej, gdzie jest zawarty opis przedsięwzięci, następne dokumenty, to jest analiza ekonomiczna. Ją też dołączyliśmy. Dzisiaj (18 grudnia) była też na sesji burzliwa dyskusja, co do montażu finansowego tego wniosku. To też w analizie ekonomicznej zawieramy. Na razie zawarliśmy zupełnie wstępnie, dlatego, że do dnia składania wniosku nie mieliśmy stosownych deklaracji, oprócz gminy Sędziejowice o przystąpieniu do tego przedsięwzięcia poszczególnych jednostek samorządowych, czyli tych członków, którzy są w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym. Mam nadzieję, że do 20 stycznia uda nam się pozyskać czy uchwały, czy deklaratywne stanowiska tych jednostek samorządowych i będziemy jeszcze doszczegóławiać tę część polegającą na montażu finansowym - wyjaśnia wiceprezydent Zduńskiej Woli Beata Turalkiewicz (fot. pierwsza od prawej), która trzyma pieczę nad projektem.

Finanse tego projektu budzą największe niepokoje wśród radnych. Nie ma jeszcze żadnych deklaracji co do wkładu finansowego spółek kolejowych, a także nie domknięto sprawy związanej z powołaniem spółki, która w przyszłości by byłą operatorem tego przedsięwzięcia.

-Jesteśmy wstępnie umówieni na następne spotkania ze spółką PKP Cargo i PKP S.A. Czekamy na wyznaczenie terminu, myślę, że zarządy się ukonstytuują, że zostaną w końcu w pełni zamknięte składy tych zarządów i będziemy mogli takie spotkania przeprowadzić i pozyskać konkretną informację o udziale finansowym w tym przedsięwzięciu - dodaje wiceprezydent.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj