Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zduńska Wola. WOŚP 2016

Redakcja, 10.01.2016, 15:13, aktualizacja: 11.01.2016, 09:55

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Od niedzielnego rana gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulicach Zduńskiej Woli też można spotkać wolontariuszy z puszkami. Jest też wiele imprez towarzyszących. Pierwsze podliczenie.

← REKLAMA

W południe na placu Wolności do kwesty dołączyli motocykliści i fani aut z mocnymi silnikami. W Hufcu przy ul. Złotnickiego można było oddać krew, zarejestrować się jako dawca szpiku kostnego, wspinać się po ściance, nauczyć udzielać pierwszej pomocy. Tu też rozpoczęto oklejać WOŚPmobil, który wędruje po mieście. Aktualnie powinniście go zobaczyć w Parku Miejskim - to czerwone auto oklejone orkiestrowymi naklejkami.

Atrakcje przygotowano także w Zduńskowolskim Centrum Integracji "Ratusz" - śpiewano i tańczono, a o godz. 15 miał się rozpocząć koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. Publiczne Gimnazjum nr 1 przygotowuje się do wieczornej licytacji i "Światełka do nieba". Trwa tam też loteria fantowa, a pokaz ratowania i rozcinania samochodu dali zduńskowolscy strażacy. Warto też odwiedzić zduńskowolskie puby - Alternatywa i Variete. Od godz. 16 rozpoczną się tam koncerty.

W tym roku WOŚP przyświeca hasło "Mierzymy wysoko!". Pieniądze zbierane są dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Sztab Hufiec ZHP podliczył pieniądze zebrane w trakcie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - to 33 727,62 złotych. Kwota może minimalnie się zmienić.

W gminie Zapolice zebrano 8 218,99 zł, czyli ponad dwa tysiące złotych więcej niż w ubiegłym roku. Z samych licytacji do puszki trafiło 2 711,00 zł.

Sztab w Publicznym Gimnazjum nr 1 zebrał 25.755 zł 50 gr, w tym z licytacji 5.980 zł

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_2187 (IP: *.*.199.83), 17.01.2016, 09:23
  Świecki święty wniebowzięty...
  Frajerzy stanęli na wysokości zadania.

  http://kontrowersje.net/kompendium_wielkiej_ciemy_13_groszy_do_puszki_24_fina_u_wo_p_i_portfela_jerzego_o
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2187 (IP: *.*.199.83), 17.01.2016, 09:24
  http://kontrowersje.net/kompendium_wielkiej_ciemy_13_groszy_do_puszki_24_fina_u_wo_p_i_portfela
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj