Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

W walce o drogi

Redakcja, 24.01.2016, 11:20

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Liczna grupa zduńskowolan pojawiła się na styczniowych obradach miasta, aby głośno i publicznie przypomnieć o danych im obietnicach remontu dróg.

← REKLAMA

W imieniu mieszkańców Wilczej i Topolowej w Zduńskiej Woli wystąpił Antoni Kazek, który chciał się dowiedzieć czy na kontynuację przebudowy ich drogi zapisano pieniądze w nowym budżecie. Tę sprawę już poruszaliśmy - przypomnijmy, że przebudowę rozpoczęto w 2014 roku, ale później prace zaniechano.

-Naszym celem nie było skonfliktowanie mieszkańców, chcieliśmy zwrócić uwagę prezydentowi, jak i radzie, na to by być może więcej czasu poświęcać sprawą drobniejszym, nie tylko tym największym inwestycjom dla miasta typu ratusz czy planowany park - mówił Antoni Kazek, który wnioskował o przeprowadzenie konsultacji społecznych, aby to zduńskowolanie wskazali, co jest dla niech ważne.

-Chcielibyśmy, aby miasto podejmując budżet wzięło pod uwagę to, czego oczekują mieszkańcy. My bardzo się niepokoimy sytuacją, która ma miejsce, bo bardzo duże pieniądze, i miejskie i nasze, rodzinne, przeznacza się na wychowanie dzieci, które wraz z ukończeniem szkoły opuszczają miasto. Wynika to z tego, że nie ma dróg, nie ma pracy, nie ma warunków do tego, aby to miasto zatrzymywało młodych ludzi - dopowiadała Anna Szulc.

Mieszkańcy mają też propozycję współpracy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego:

Podczas sesji budżetowej na cel przebudowy Wilczej i Topolowej przesunięto 630 tys. zł, to niewiele, bo całość prac opiewa na 3,7 mln zł. Prezydent jest jednak pewny, że w tym roku uda się znaleźć pieniądze.

-Znajdziemy w budżecie Miasta Zduńska Wola 3,7 mln zł w roku 2016, bo przypomnijmy, że jest to pierwsza uchwała budżetowa, która podlega nowelizacji. Do końca marca rozliczymy zadania inwestycyjne roku 2015 i będziemy kontynuowali ten, jakże oczekiwany remont - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki.

Podczas piątkowych obrad wystąpił też Marcin Bruzik walczący o remont ul. Podmiejskiej i Robert Szydłowski, właściciel piekarni "Anna", podkreślając, że od kilkunastu lat prosi o remont ul. Orlej i Strzeleckiej. Bez dobrego dojazdu straci kontrahentów, a w konsekwencji zmuszony będzie zamknąć biznes, a kilkunastu pracowników straci zatrudnienie.

Zobacz też: Remont rozpoczęty, ale niedokończony

Zobacz też: SOS dla Podmiejskiej

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj