Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Lekarze złożyli wymówienia

Redakcja, 02.02.2016, 14:20

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 5 komentarzy
5

Ordynator i pięciu lekarzy pracujących na Oddziale Wewnętrznym Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego w Zduńskiej Woli złożyło wypowiedzenia o pracę.

← REKLAMA

-Rzeczywiście lekarze oddziału wewnętrznego, sześć osób, złożyło wypowiedzenie z pracy, w ubiegły piątek około godziny 12 w południe. Dzisiaj (1 lutego - przyp. red.) rozmawiałam już z zespołem lekarzy, nie wiem jaki jest powód wypowiedzenia umów, ale przekazałam informację, że jeżeli złożyli takie wypowiedzenia to mają trzymiesięczny okres wypowiedzenia zgodnie z Kodeksem Pracy - mówi prezes szpitala Barbara Kałużewska, która przyznaje, że nie zna powodu. -Nie znam tego powodu, nie napisano, dlaczego złożono te wypowiedzenia. Być może jest to jakaś solidarność między lekarzami, ponieważ ordynator oddziału złożył takie wypowiedzenie w środę, a pozostali lekarze w piątek - mówi.

-Chcę zapewnić, że pacjenci powinni się czuć bezpiecznie. Na pewno jeżeli istniałaby jakakolwiek sytuacja zagrożenia zdrowotnego w stosunku do któregokolwiek pacjenta, to będzie on przekierowywany zgodnie z obowiązującymi zasadami do innych placówek medycznych, które mogą zapewnić mu opiekę medyczną. Na pewno pacjenci nie pozostaną bez opieki lekarskiej - przekonuje Małgorzata Kabalska-Stasiak, dyrektor ds. medycznych w szpitalu.

Według prezes szpitala Barbary Kałużewskiej, wypowiedzenia złożone przez ordynatora i lekarzy nie są objawem strajku. Władze szpitala rozpoczęły poszukiwania nowych lekarzy. Na Oddziale Wewnętrznym na umowę o pracę zatrudnionych jest ośmiu lekarzy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (5)

 • ~gość_2201 (IP: *.*.22.140), 02.02.2016, 14:26
  Co roku studia kończą młodzi, wykształceni lekarze, a więc stanowiska na oddziale wewnętrznym zostaną zapełnione. Pensja jest niemała - praca czeka na ludzi.
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2225 (IP: *.*.56.166), 02.02.2016, 14:51
  Skończone studia gwarantują dobrą opiekę medyczą?? W takim razie zdrowia życzę.
  Skończenie studiów otwiera dopiero drogę do zdobywania doświadczenia. Zarobki na początku faktycznie są imponujące niewiele wyższe od wynagrodzenia w supermarkecie, a to wszystko za wiele lat nauki, pracę pod presją czasu, żale pacjentów (tych którzy cierpią i tych którzy lubią wkurzać innych) i odrom odpowiedzialności za nasze zdrowie i życie.
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2226 (IP: *.*.44.252), 02.02.2016, 17:32
  niech przyjmą młodych (bądź nowych) lekarzy, którzy mają serce do pacjentów a nie utrzymują "starych" wyjadaczy dla których pacjent ma znaczenie drugorzędne.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2227 (IP: *.*.183.14), 02.02.2016, 21:23
  bardzo dobrze wkoncu ktoś pomyślal a z drugiej strony lekarze tez nie za ciekawie traktuja pacjentów nie raz widziałąm ten szpital to totalna klapa lecza cie na zapalenie gardla a przychodzisz z opuchnieta noga pozdrawiam Pania doktor z doraznej czarna w upietym kucyku :)
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2427 (IP: *.*.133.254), 23.04.2016, 20:56
  OSTATNIO ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY JEST IZBA WYTRZEŹWIEŃ, GDZIE PIJANI, WULGARNI "ŻULE" ODPOCZYWAJĄ NA SALI Z CIĘŻKO CHORYMI LUDŹMI, TYLKO POGRATULOWAC ZARZĄDOWI GŁUPOTY, MOŻE SAMI CHCIELIBY POLEŻEĆ Z TAKIMI ELEMENTAMI - ZAPRASZAMY
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj