Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sztandar dla Zduńskiej Woli

Redakcja, 12.02.2016, 15:21

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

W Zduńskiej Woli zawiązał się komitet społeczny, którego celem jest kupno sztandaru dla miasta. Jego przedstawiciele proszą o zaangażowanie się w tę inicjatywę mieszkańców.

← REKLAMA

-Pomysł narodził się w sierpniu gdy byliśmy naszą trójką na uroczystościach w Warszawie upamiętniających zakończenie Powstania Warszawskiego i ku naszemu zdziwieniu okazało się, że miasto Zduńska Wola nie posiada własnego sztandaru - mówi Andrzej Dutkiewicz (fot: czwarty od prawej), który jest też miejskim radnym. Podczas piątkowej konferencji towarzyszył mu dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola Tomasz Polkowski i radna miejska Milena Piotrowska (fot: pierwsza od prawej). -Jako radni moglibyśmy kupić sztandar z budżetu miasta, ale przyjętą tradycją jest, że fundują go mieszkańcy - dodaje.

Komitet zawiązał się w minionym tygodniu. Na kupno sztandaru potrzeba 10-12 tys. zł.

-Zbierając pieniądze na ten cel będziemy podejmować różnego rodzaju inicjatywy - zorganizujemy koncerty, podczas których mieszkańcy naszego miasta będą mogli dobrowolną kwotą wesprzeć ten cel. Zbiórkę będziemy także organizować podczas sesji rady miasta i rady powiaty, także wśród zduńskowolskich firm, ale przede wszystkim wśród mieszkańców Zduńskiej Woli - wyjaśnia Milena Piotrowska.

Najbliższą taką okazją będą uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych, które zaplanowano na 28 lutego. Wkrótce inicjatorzy podadzą też numer konta, na które bezpośrednio będzie można przelać pieniądze. Jest też szansa zapisać się w historii Zduńskiej Woli, bowiem na projekt wzoru sztandaru zostanie ogłoszony konkurs.

-Regulamin konkursu pojawi się 28 lutego na blogu muzealnym, natomiast prace będzie można przesyłać do 1 czerwca do Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Zostaną ocenione w czerwcu, ogłoszenie wyników nastąpi podczas pierwszego dnia Dni Zduńskiej Woli - zapowiada dyrektor muzeum Tomasz Polkowski.

Fot. archwium redakcyjne

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_2231 (IP: *.*.237.169), 12.02.2016, 17:20
  I to się nazywa prawdziwa diagnoza faktycznych problemów mieszkańców Zduńskiej Woli. Obradowali, obradowali i wymyślili, że bez sztandaru ani rusz. I tak następne 3 lata będą nam "pomagać".
  Cyrk na kółkach
  +4
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2177 (IP: *.*.251.132), 12.02.2016, 18:47
  Ale przyjętą tradycją jest, że fundują go mieszkańcy- w tym mieście to wszystko fundują mieszkańcy, a głównie pokrywają koszty nieprzemyślanych decyzji i nieudolnych rządów. Taka karma chyba :-(
  +4
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj