Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Samorządy tworzą mapę inwestycyjną

Redakcja, 15.02.2016, 13:07

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Trwają prace nad stworzeniem wspólnej bazy terenów inwestycyjnych w granicach 10 samorządów. Mieszkańcy i przedsiębiorcy także mogą zgłaszać swoje obszary, które później będą promowane w katalogu. Przyjmowanie zgłoszeń właśnie ruszyło.

← REKLAMA

Samorządy w swoich graniach administracyjnych nie mają wiele nieruchomości, wzmocnieniem mają być potencjalne tereny zgłaszane przez osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze z: miasta i gminy Zduńska Wola, gminy i miasta Łask, gminy i miasta Szadek, gminy i miasta Złoczew, gminy Zapolice, gminy Sędziejowice, gminy Sieradz i gminy Brzeźnio, czyli partnerów projektu. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca br.

Obszary zostaną poddane weryfikacji, uzbrojone, a następnie umieszczone w Katalogu Ofert Inwestycyjnych, który ma być szeroko promowany, aby ściągnąć do tych samorządów inwestorów. Tereny mogą posłużyć nie tylko pod produkcje, ale budownictwo wielomieszkaniowe, a także turystykę i rekreację. Zgłoszony teren powinien obejmować min. 0,5 ha. Konferencja w tej sprawie odbyła się w poniedziałek w zduńskowolskim magistracie, samorząd ten lideruje projektowi.

-Nie do przecenienia jest fakt, że łączy nas trasa szybkiego ruchu S8. (…)Już dzisiaj dostrzegamy atuty komunikacyjne tej pięknej drogi, ale myślę, że warto skłaniać się do tego, aby szukać wokół tej osi komunikacyjnej atutów do zainwestowania - podkreślał prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki.

-Budowanie obszarów inwestycyjnych jest bardzo ważne, zarówno dla pobudzenia rozwoju gospodarczego, ale też dla miejsc pracy, pomniejszania bezrobocia - dodawała wiceprezydent Zduńskiej Woli Beata Turlakiewicz.

-Trzeba wychodzić ze swoimi inicjatywami, ofertami, propozycjami, bo tylko wtedy ktoś może się zjawić - mówił burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek.

-Trasa S8, oczywiście zjazdy. Pierwszy zjazd na terenie gminy Sieradz mamy na Jeziorach Dąbrówce, następny wspólny zjazd z miastem Górka Woźnicka i wspólny zjazd Czechy -Grabowiec. Są to dobre miejsca na inwestowanie, bo rzadko się zdarza, żeby na jednej gminie trzy zjazdy były - zaznaczał atuty gminy Sieradz jej wójt Jarosław Kaźmierczak.

Wicestarosta powiatu zduńskowolskiego Marcin Łabędzki przypomniał o terenach, które będą w obrębie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego w Zduńskiej Woli Karsznicach:

Formularz zgłoszeniowy w formie papierowej lub elektronicznej można złożyć lub wysłać na adres jednego z urzędu gmin biorących udział w projekcie. Udział jest bezpłatny.

Do pobrania FORMULARZ

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_2251 (IP: *.*.245.111), 17.02.2016, 08:32
  Inwestorów szuka się / zachęca ulgami w podatkach. Przypominam to szczególnie Wójtowi Gminy Sieradz, który wykazuje się jedynie poprawnym liczeniem ilości zjazdów (do trzech).
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj