Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Ekoedukacja w zduńskowolskich szkołach

Redakcja, 17.02.2016, 13:22

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Trzy placówki oświatowe w Zduńskiej Woli pozyskały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na edukację ekologiczną pod nazwą "Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2015/2016". Łącznie w wysokości 51 840,00 zł.

← REKLAMA

Projekt "Edukacja ekologiczna w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli. Aktywne metody ochrony przyrody" ma wartość 25 700,00 zł, z czego dotacja z WFOŚiGW wynosi 23 050,00 zł. W projekcie uczestniczyć będzie 316 uczniów. W jego ramach odbędą się wycieczki, warsztaty, zajęcia stacjonarne, konkursy dotyczące wiedzy ekologicznej. Zakupione zostaną pomoce dydaktyczne i literatura z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz nagrody rzeczowe i książkowe dla uczniów.

Głównym założeniem projektu jest uświadomienie uczniów, że działania na rzecz ochrony przyrody zapobiegają degradacji środowiska oraz zmniejszają i usuwają negatywne skutki gospodarczej działalności człowieka. Dzięki projektowi przybliżone będą młodzieży aktywne formy ochrony środowiska. Społeczność szkolna przygotowana zostanie do realizacji zadań z zakresu ochrony środowiska. Uczestnictwo w programie promować będzie zachowania i postawy przyjazne środowisku, rozwinie w uczniach aktywność, samodzielność, nauczy współpracy w trakcie wykonywanych działań. Realizowany projekt będzie kształtował postawy uczniów sprzyjające ich dalszemu rozwojowi społecznemu. Będą oni mieli możliwość podejmowania działań ekologicznych w swojej lokalnej społeczności.

W Publicznym Przedszkolu nr 6 realizowany będzie projekt "Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy - program edukacji ekologicznej". Łączny koszt wynosi 22 476,00 zł, otrzymana dotacja z WFOŚiGW to 19 290,00 zł.
Celem programu jest edukacja dla środowiska, czyli przygotowanie dzieci do odpowiedzialnego działania na rzecz ochrony przyrody, kształtowanie postaw ekologicznych o środowisku naturalnym, poprzez zabawy i zajęcia badawcze oraz bezpośredni kontakt z przyrodą. Do współpracy przy realizacji działań ekologicznych pragniemy włączyć rodziców naszych wychowanków.

W ramach realizacji programu ekologicznego "Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy" zostaną zakupione pomoce dydaktyczne na kwotę: 13 071,30, w tym: tablica interaktywna. Zorganizowane zostaną wycieczki do gospodarstwa ogrodniczego w Maciejowie (gm. Zduńska Wola), do Leśniczówki Pyszków- Nadleśnictwo Złoczew, do ZOO w Borysewie, a także warsztaty dla dzieci "Przygody Kropelki Chlupci", czyli badanie właściwości wody; rozpoznawanie różnic między wodą zdatną i niezdatną do picia.

Dzieciom zaprezentowany zostanie teatrzyk pt. "Jak Krzyś ratuje planetę Ziemię", w którym uwzględnione będą treści związane ze zdrowym odżywianiem i pożądanymi zachowaniami ekologicznymi. I wiele konkursów dla dzieci i ich rodziców, zbiórki makulatury czy happeningi.

Projekt "Ziół fabryka, czyli w Krainie Zielonego Smyka w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Zduńskiej Woli" realizowany będzie w ramach konkursu " Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2015/2016". Całkowity koszt projektu 13 00,00 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 9.500,00zł.
To projekt o charakterze ekologiczno-przyrodniczo-zdrowotnym. Działania związane z realizacją treści projektu będą mieć formę wycieczek np. na łąkę lub do gospodarstw ogrodniczych, warsztatów.

Projekt "Ziół fabryka, czyli w krainie Zielonego Smyka w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Zduńskiej Woli" ma za zadanie nauczyć dzieci szacunku do pracy i jej efektów, ma powodować wielozmysłowe doświadczenia związane z założeniem hodowli ziół w mini szklarniach, uwrażliwiać dzieci na propagowanie zdrowego stylu życia, zmienić nawyki żywieniowe wśród dzieci i ich rodzin. Z uwagi na to, że współczesne dzieci wykazują coraz więcej silnych alergii na "polepszacze" i konserwanty wszechobecne w dzisiejszej żywności chcemy podjąć szereg działań profilaktycznych, które pomogą nam zmienić styl odżywiania się i życia całych rodzin i pokazać wartościowe zastosowanie ziół.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj