Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Wraca Klub Genealoga Domowego

Redakcja, 16.03.2016, 09:22

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe

Kim był pradziadek, z jakiego rodu wywodzi się twoja rodzina, kto z przodków walczył o ojczyznę? Podróż w przeszłość rodziny może okazać się bardzo ciekawą przygodą. Wskazówek na temat poszukiwań korzeni będzie można dowiedzieć się w najbliższy piątek w muzeum.

← REKLAMA

Na piątek 18 marca o na godz. 16 zaplanowane jest pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Genealoga Domowego.

-Mamy ambicję, aby w muzeum odbywały się cyklicznie spotkania genealogów rodzinnych, amatorów, czyli osób, które starają się odtworzyć rodzinne korzenia. (…)Chcemy lokalne środowisko skonsolidować i stworzyć klub, gdzie można będzie dzielić się informacjami, doświadczeniami, spotykać też z profesjonalistami - mówi Tomasz Polkowski, dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Podczas najbliższego spotkania obecni będą kierownik USC w Zduńskiej Woli oraz kierownik sieradzkiego oddziału Archiwum Państwowym w Łodzi.

-Poszukiwać to nie jest takie łatwe, dlatego że gdy szukamy coś w archiwum, musimy wiedzieć co chcemy znaleźć, o jaką księgę chcemy poprosić, z jakiego okresu, wiedzieć, które księgi przechowywane jeszcze w Urzędzie Stanu Cywilnego, które są już w Archiwum Państwowym - wyjaśnia dyrektor.

Instytucje rozpoczęły też digitalizację, czyli księgi są dostępne cyfrowo. Od czego zacząć poszukiwania? Od rozmów z rodziną, to pierwszy punkt. Później można sięgać do ksiąg stanu cywilnego.

Fot. MHM

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj