Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wsparcie dla policji

Redakcja, 19.03.2016, 16:15

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Radni miejscy zdecydowali o wsparciu Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli 18 tys. zł na utworzenie dodatkowych, pieszych patroli. Czy to wydatek potrzebny, zastanawiał się na forum radny klubu PiS Andrzej Dutkiewicz.

← REKLAMA

Radny uważa, że finansowo o bezpieczeństwo mieszkańców powinno zadbać państwo, a nie samorząd. Dodatkowo powołuje się na przedstawiane przez policję statystyki, które pokazują, ze Zduńska Wola jest miastem bezpiecznym.

-Z roku na rok jest coraz bezpieczniej w naszym mieście, a my i tak te pieniądze cały czas przekazujemy. To jest na zasadzie było, to niech będzie - mówił radny Dutkiewicz. - Uważam, że te 18 tys. zł, które przekazujemy, nie wpływa na bezpieczeństwo w mieście. To jest moje zdanie - podkreślał, zastanawiając się, czy policja nie ma pilniejszych potrzeb, w realizacji których mógłby samorząd pomóc.

Przez wątpliwości radny PiS wstrzymał się od głosu. Pozostali radni byli "za" przekazaniem pieniędzy. Zorganizowanych zostanie 60 dodatkowych dwuosobowych, pieszych, umundurowanych, sześciogodzinnych patroli policjantów.

W tamtym roku także było 60 dodatkowych patroli, podczas których wylegitymowano 639 osób, ujawniono 169 wykroczeń, nałożono 74 mandaty karne i 95 pouczeń, zatrzymano dwóch sprawców przestępstw kryminalnych i przeprowadzono 28 interwencji.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_2353 (IP: *.*.78.130), 20.03.2016, 11:10
  mądra decyzja panie Dutkiewicz
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2356 (IP: *.*.22.140), 24.03.2016, 07:50
  Policja w swoim zakresie nie posiada obowiązku patrolowania pieszego miasta/. Dodatkowa kasa jeszcze ma być przeznaczana na ich działania?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj