Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Konkurs wiedzy o Francji i Hiszpanii

Redakcja, 24.03.2016, 09:30

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Uczniowie szkół gimnazjalnych zainteresowani cywilizacją i kulturą państw frankofońskich wzięli udział w konkursie wiedzy o Francji i Hiszpanii, zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

Gimnazjaliści rozwiązywali test, przygotowany przez nauczycielkę języka francuskiego Małgorzatę Olizarowską. W konkursie wzięli udział uczniowie z PG 2 ze Zduńskiej Woli, PG we Wróblewie oraz PG 1 z Łasku. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Laureaci pierwszych trzech miejsc:
I miejsce - Olaf Królak kl. I A (klasa z językiem francuskim) z PG 2 w Zduńskiej Woli
II miejsce - Justyna Olejnik z PG we Wróblewie
III miejsce - Mateusz Gułcz z PG w Łasku

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w prelekcji na temat tradycji i historii Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli. Zapoznali się z ofertą edukacyjną i zwiedzili szkołę.

Patronat nad konkursem objęli: Alicja Bień - Konsul Honorowy Francji w Łodzi przy Ambasadzie Francji, Wojciech Rychlik - starosta powiatu zduńskowolskiego. Gościem honorowym był Krystyna Niewiadomska, naczelnik wydział edukacji Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj