Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

"Szpital nie będzie sprywatyzowany"

Redakcja, 26.03.2016, 11:26

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

- Nie, szpital nie będzie sprywatyzowany. Nie idziemy w tym kierunku - ucina starosta zduńskowolski pogłoski na temat przejęcia Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego przez prywatny podmiot.

← REKLAMA

Sprawę na forum poruszył radny PiS Marcin Rybka, który chciał wiedzieć czy doszło do spotkania z przedstawicielami grupy "Nowy szpital", starosta temu nie zaprzeczył. W późniejszej rozmowie z dziennikarzami wyjaśnił, że o prywatyzacji nie ma mowy.

-Trzeba przygotowywać się pod kątem uzyskania stosownej wiedzy, rozpoznać rynek, w związku z czym, ci, którzy się zgłaszają, chcąc uzyskać odpowiednią wiedzę, nie są odpychani (…), natomiast na dziś nie ma żadnego planu ani sprzedaży szpitala, ani żeby dzisiaj się cokolwiek zadziało - mówi starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik.

Sam powiat rozbudowy szpitala nie udźwignie, dlatego jest potrzebna finansowa pomoc. Starosta widzi tę szansę w dwóch wariantach - pierwszy, związany z pieniędzmi unijnymi, drugi, to współudział lokalnych samorządów, zwłaszcza miejskiego Zduńskiej Woli.

- Samorząd miasta Zduńska Wola jest najbardziej zasobny i tak naprawdę 70 procent mieszkańców powiatu, to mieszkańcy miasta Zduńska Wola. Powinno się włączyć, natomiast mamy takie milczenie pod kątem samorządu miasta, czy byłby w stanie włączyć środki w program rozwoju szpitala - dodaje starosta.

Władze powiatu analizowały też wariant partnerstwa publiczno-prywatnego, który ma być ostateczny lub wariant Funduszu Inicjatyw Samorządowych programu PIR.

Wypowiedź starosty zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika:

Fot. archwium redakcyjne

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_2344 (IP: *.*.41.191), 30.03.2016, 09:51
  Szpital jest trupem
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj