Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Bezpieczny kąt dla ofiar przemocy

Redakcja, 31.03.2016, 10:58

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Malutkie mieszkanie, w którym będą mogły schronić się ofiary przemocy stworzono w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Dąbrowskiego w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

- Mamy mieszkanie wyposażone w pralkę, lodówkę, kuchenkę, prysznic i wszystkie artykuły potrzebne do normalnego funkcjonowania. Jest tam rozkładana sofa. W zależności od potrzeby możemy dostawić leżankę - mówi Mariusz Kubiak, dyrektor PCPR w Zduńskiej Woli.

W założeniu pobyt takiej osoby ma tu trwać dwa tygodnie, to czas jaki ośrodek daje sobie, aby załagodzić konflikt. Jeśli się nie uda, taka osoba może tu mieszkać do trzech miesięcy.

Mieszkanie jest w ustronnym miejscu, zabezpieczone alarmami, dlatego przebywające tu osoby będą mogły się czuć w pełni bezpiecznie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_2364 (IP: *.*.22.140), 31.03.2016, 14:23
  Ile takich mieszkań zaoferuje powiat? Bo jedno maleńkie - to trochę za mało.Po trzech miesiącach pobytu w takim mieszkanku ofiary, nierzadko z kilkorgiem dzieci pozwoli się im wrócić do sprawcy przemocy domowej, czy też zaoferuje mieszkanie oddzielne z zasobów miasta? Pomoc powinna być przemyślana i udzielana realnie, a nie na chwilę!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj