Wiadomości / Zduńska Wola

Rewanż zduńskowolan

Redakcja, 04.04.2016, 15:22

Drużyna Pogoni odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej. Zespół prowadzony przez Grzegorza Kaletę zdecydowanie pokonał na własnym boisku drużynę LZS Rębieskie, rewanżując się za porażkę z rundy jesiennej.

Od początku meczu gospodarze ruszyli do ataku i już w 5 minucie, po podaniu Kamila Endlera, pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Sebastian Plisiecki. Drużyna Pogoni nie zwalniała tempa i w 20 minucie podwyższyła prowadzenie po bramce Mateusza Tarnowskiego, asystował Grzegorz Królewiak.
W 35 minucie na mocny strzał z za pola karnego zdecydował się Sebastian Plisiecki, ale piłka zatrzymała się na słupku bramki bronionej przez Arkadiusza Kaczmarka. Minutę później po podaniu Rafała Porady, Sebastian Plisiecki był bardziej skuteczny i po raz drugi w tym meczu pokonał bramkarza gości.
Pierwsza połowa meczu zakończyła się trzy bramkowym prowadzeniem gospodarzy.

W drugiej połowie w dalszym ciągu nie zmienił się obraz gry. Ogromną przewagę posiadali zduńskowolanie, którą udokumentowali kolejnymi trafieniami. Trzy minuty po wznowieniu gry, w polu karnym gości faulowany był Grzegorz Kaleta i sędzia meczu podyktował rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Rafał Porada.
W 53 minucie bezradni w tym meczu goście dodatkowo stracili Konrada Jerzaka, który za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego otrzymał drugi żółty kartonik w tym meczu i w konsekwencji został ukarany czerwoną kartką. W 62 minucie gospodarze strzelili kolejną bramkę, a na listę strzelców wpisał się Grzegorz Królewiak, który wykorzystał podanie Michała Swarzyńskiego. Wynik meczu ustalił Rafał Porada, który z podania Cezarego Rychlickiego strzałem piętą pokonał golkipera gości.

Drużyna Pogoni dalej imponuje skutecznością w rundzie wiosennej zdobywając w czterech meczach 20 bramek.

Kolejnym przeciwnikiem zespołu Pogoni będzie drużyna LGKS Charłupia Mała. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 kwietnia o godzinie 16:00 na boisku w Charłupi Małej.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - LZS RĘBIESKIE 6:0 (3:0)

M.Sz, źródło: mat. Pogoni Zduńska Wola