Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Jubileuszowy konkurs ortograficzny

Redakcja, 12.04.2016, 16:06

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Wolu odbyło się podsumowanie jubileuszowej X edycji Powiatowego Turnieju Ortograficznego o tytuł Gimnazjalnego Mistrza Ortografii. Główną nagrodę zdobyła uczennica szkoły w Czechach - Joanna Urbaniak.

← REKLAMA

- Tekst tegorocznego dyktanda przygotowała pani Ilona Lewandowska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu. Do jego napisania 10 lutego przystąpiło 28 uczniów z dziesięciu gimnazjów z terenu powiatu zduńskowolskiego - przypomina dyrekcja gimnazjum.

W tym roku główna nagroda przypadła Joannie Urbaniak, uczennicy ZGSPiP w Czechach. Drugie miejsce zajęła Marta Drzazga z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli, trzecie natomiast Joanna Tylawska z Gimnazjum w Prusinowicach.
Wyróżnienia w konkursie uzyskali Kacper Garbaciński z PG1, Joanna Sowała z ZGSPiP w Czechach i Piotr Herczyński z PG3.

- Ponieważ zgodnie z przyjętym zwyczajem turniej odbywa się w murach gimnazjum, z którego pochodzi zwycięzca, w przyszłym roku uczniowie wyłonieni w szkolnych eliminacjach o tytuł mistrza ortografii będą rywalizować w Czechach - wyjaśnia dyrekcja.

Laureaci odebrali nagrody ufundowane przez jednostki samorządu terytorialnego: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, Urząd Miasta Zduńska Wola oraz Urząd Gminy Zduńska Wola i gminy Zapolice.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj