Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zmiana warty w szpitalu

Redakcja, 22.04.2016, 15:23

Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Barbara Kałużewska nie jest już prezesem Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego w Zduńskiej Woli. Powodem rezygnacji ma być nie dogadanie się z lekarzami Oddziału Wewnętrznego, którzy nie wycofali swoich wypowiedzeń. Od 22 kwietnia szpitalem kieruje Marek Szewczyk.

← REKLAMA

Rada nadzorcza szpitala rezygnację Barbary Kałużewskiej (fot.: od prawej) przyjęła 21 kwietnia.

- Pani Barbara Kałużewska złożyła tę rezygnację mając na względzie to, że nie doszła do porozumienia z lekarzami Oddziału Wewnętrznego. Lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia z dniem 30 kwietnia bieżącego roku odchodzą ze szpitala. Prezes Barbara Kałużewska próbowała również stworzyć koncepcję w oparciu o zespół zewnętrzny pod kierunkiem dr Dariusza Lewandowicza, który co prawda zadeklarował przyjście do pracy w zduńskowolskim szpitalu, również grupa lekarzy rozważała przyjście tutaj do pracy, ale mogą to zrobić dopiero z początkiem sierpnia. To powoduje, że między pierwszym maja a 30 lipca byłaby przerwa w funkcjonowaniu Oddziału Wewnętrznego. Zdaniem rady nadzorczej oraz zarządu powiatu byłoby to złe - mówi starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik.

Funkcja prezesa szpitala została powierzona Markowi Szewczykowi, jak mówi starosta, specjaliście z zakresu zarządzania menadżerskiego w ochronie zdrowia.

- Pan Marek Szewczyk jako kandydat zaproponował, że jest gotów stworzyć zespół, który podejmie pracę z nim na Oddziale Wewnętrznym z dniem 1 maja. W jego autorskim zespole funkcję ordynatora podejmie dr Maciej Kulig, lekarz, specjalista interny drugiego stopnia. Obecnie jest pracownikiem szpitala MSW w Warszawie. Mieszkający w Łodzi - dodaje starosta Wojciech Rychlik.

W zarządzie szpitala pozostaje Małgorzata Kabalska-Stasiak (fot.: od lewej), która pełni funkcję dyrektora ds. medycznych.

Zobacz też: Lekarze złożyli wymówienia

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_2425 (IP: *.*.251.132), 23.04.2016, 12:57
  Rychlik i cały zarząd powiatu do czego doprowadziliście przez swoją butę i arogancję
  Marek Szewczyk specjalista - Rychlik co ty wygadujesz chyba się nie słyszysz , że wciskasz ludziom taką ciemnotę . Szewczyk czym zasłynął chyba niczym , kto go zna to wie . Czas rozliczeń z wami już niedługo
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2426 (IP: *.*.11.54), 23.04.2016, 16:37
  Pani Kałużewska to czołowy polityk PO w Zduńskiej Woli! I na pewno pan starosta Rychlik znajdzie w Powiecie intratne stanowisko dla tej pani! Jak nie sprawdziła się jako Prezes w szpitalu to dostanie lepsze, wyższe i lepiej płatne stanowisko w Powiecie!!!!! :-)
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2400 (IP: *.*.22.140), 25.04.2016, 07:37
   Czeka na nią stanowisko dyrektora PCPR w Zduńskiej Woli, chyba, że zaproponowane będzie miała inną posadę!
   Teraz PIS dzieli stołkami ale szansa jest zawsze!
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj