Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

"Bądźmy dumni z biało-czerwonej"

Redakcja, 02.05.2016, 15:12

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

2 maja przypada Święto Flagi. Zduńska Wola uczciła je bardzo uroczyście w Karsznicach.

← REKLAMA

Obchody rozpoczęto od mszy św. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Karsznicach, następnie przemaszerowano pod pomnik przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej, Kałużewskiego i Sylli.

- Miejsce to jest bardzo ważne dla naszej społeczności szkolnej. Wśród nazwisk wyrytych na płycie ku pamięci przyszłych pokoleń znajdują się również nazwiska patronów naszej szkoły Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli. Dzisiaj, w dniu Święta Flagi Państwowej, przez złożenie kwiatów oddajemy hołd wszystkim uczestnikom walk narodowo-wyzwoleńczych. To dzięki nim możemy we własnym kraju cieszy się z bycia Polakiem, wywieszać flagi na swoich domostwach - przemawiała Agnieszka Jaśkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Karsznicach.

Główna uroczystość odbyła się na placu tej szkoły.

- 2 maja jest dniem, w którym towarzyszą nam refleksje nad tym, co w dziejach naszej ojczyzny przypadło, w którym kierunku podążaliśmy - przemawiał starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik, który przywołał genezę tego święta. - Bądźmy dumni z biało-czerwonej - podkreślał.

Karsznicka szkoła średnia zorganizowała też piknik "Połączeni bielą i czerwienią".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj