Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Święto Konstytucji 3 Maja

Redakcja, 03.05.2016, 14:56

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczczono w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

O mały włos, a ulewa pokrzyżowałaby plany organizatorów uroczystości. Tak się na szczęście nie stało. Uczestnicy po mszy św. odprawionej w parafii św. Antoniego przemaszerowali ul. Łaską pod pomnik Jana Pawła II w Al. Kościuszki. Pochód poprowadziła orkiestra OSP Zduńska Wola.

- Świętując dziś tę ważną dla Polaków rocznicę, pytania o ojczyznę i współcześnie pojmowany patriotyzm, nasuwają się same. Obecna Polska to nasze wspólne dobro, które powinniśmy pielęgnować na co dzień. Mamy to szczęście, że dla nas patriotyzm nie oznacza udziału w konspiracji czy walkach powstańczych. Dzisiejszy kraj jest wolny i suwerenny, a my Polacy mamy nowe obowiązki. Nie powinniśmy nigdy zapomnieć, że niepodległości nikt nikomu nie daje raz na zawsze. Niepodległość trzeba szanować, trzeba o nią dbać. Nasi bohaterowie walki o niepodległość zostawili nam wielkie dzieło i dali wzór do naśladowania - mówił w swoim przemówieniu, jeszcze w kościele, starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik.

Kwiaty złożono pod pomnikiem. Przed tym można było obejrzeć pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów ZS RCKU w Wojsławicach.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj