Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Sojusz chce referendum w sprawie aborcji

Redakcja, 05.05.2016, 08:15

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Sojusz Lewicy Demokratycznej w całym kraju rozpoczął akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o liberalizację ustawy antyaborcyjnej. Podpisy zbieraną są też w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

- Wniosek będzie dotyczył dwóch bardzo istotnych kwestii. Chcemy, aby Polacy odpowiedzieli czy obecny porządek prawny powinien zostać, czy jednak istniejąca ustawa powinna być zliberalizowana - mówi Małgorzata Niewiadomska-Cudak, nowa przewodnicząca SLD w województwie łódzkim.

Czy można przerwać ciążę, jeśli zagraża ona życiu i zdrowiu kobiety, jest efektem gwałtu, czy kiedy ciąża jest zagrożona, ponieważ płód jest ciężko lub trwale uszkodzony oraz czy można ją przerwać do 12 tygodnia, o czym ma zdecydować kobieta - takie pytania chce zadać Polakom w referendum SLD.

- Chcemy oczywiście, aby Polacy odpowiedzieli cztery raz tak, czyli za liberalizacją obecnie istniejących przepisów. Dlaczego zdecydowaliśmy się na akcję referendalną? Ponieważ PiS zawsze mówiło, że będzie wsłuchiwało się w głosy obywateli. Pod wnioskiem referendalnym musi podpisać się 500 tys. osób - podkreśla Niewiadomska-Cudak. - Dzisiaj Konstytucja jasno mówi, że każdy z nas ma prawo do decydowania o życiu osobistym, dlatego uważam, że takie prawo do decydowania mają również Polki i Polacy, czy chcą mieć dzieci, jeżeli np. ciąża jest zagrożona, pochodzi z gwałtu czy ciąża zagraża życiu i zdrowiu kobiety. To rodzice mają decydować o tym, czy chcą mieć akurat w tym momencie dziecko czy nie. Najbardziej kochane dziecko jest to, które jest oczekiwane i które rodzice chcą mieć. Chcemy, aby właśnie takie dzieci w naszym kraju się rodziły - dodaje.

Zainteresowani podpisem pod wnioskiem mogą przychodzić w każdy wtorek w godz. 17-19 do lokalu SLD przy ul. Sieradzkiej w Zduńskiej Woli. Działacze mają też wychodzić do ludzi. Formularz czeka też na stacji benzynowej w Zapolicach.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_2435 (IP: *.*.190.36), 05.05.2016, 14:20
  Ci na zdjęciu to klasyczne wizytówki tego projektu!!!!!!!
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2438 (IP: *.*.22.140), 05.05.2016, 14:44
  Na referendum zgłosi się armia "moherowych beretów", trochę starych panien i kawalerów i po sprawie. Osoby zainteresowane ciężko pracują w Anglii albo Polsce i tyle!
  -2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2466 (IP: *.*.251.132), 09.05.2016, 10:10
   gość 2438- Człowieku, nie obrażaj innych!!! Jest dużo osób, które z wyboru pozostają singlami-chyba lepiej tak, niż kisić się w toksycznym związku. Określenie "stara panna " czy "stary kawaler" w dzisiejszych czasach jest mocno nieaktualne.
   Cóż, ale jak widać niektórzy się nie update'ują. Zapewne jest to wynikiem prowincjonalnego usposobienia.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj