Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zbliża się Jarmark Zduńskowolski

Redakcja, 25.05.2016, 11:48

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Moda będzie motywem przewodnim tegorocznej odsłony imprezy "Europa Cafe", będzie to też część XII Jarmarku Zduńskowolskiego. Wydarzenie odbędzie się już za tydzień, w sobotę 4 czerwca.

← REKLAMA

Hasło "Europa Cafe" pojawiło się już w zeszłym roku. To nawiązanie do przedwojennej kawiarni, w której toczyło się towarzyskie życie Zduńskiej Woli. Miejsce to znajdowało się pod ówczesnym adresem Rynek 3, obecnie plac Wolności, a o budynku przypomina atrapa.
W zeszłym roku Jarmark Zduńskowolski zmienił też miejsce - stoiska stanęły w Al. Kościuszki, a dodatkowe atrakcje trwały na ul. Złotnickiego. W tym roku będzie podobnie, tyle że, to moda i przemysł włókienniczy będzie grał główne skrzypce.

- Od godziny 13 będzie można skorzystać z showroom'u, czyli miejsca, w którym będzie tworzony makijaż, dobór fryzur, stylizacji. Do tego potrzebujemy mieszkańców, pań, które chcą przejść swoistą metamorfozę - zapowiada Małgorzata Frach, dyrektor promocji UM Zduńska Wola.

- Przy organizacji tego wydarzenia współpracują z nami dobre zduńskowolskie firmy - podkreśla Anna Paszkiewicz-Banaś, także z biura miejskiej promocji.

W tegorocznej edycji gwiazdą będzie młody projektant Maciek Sieradzky, który w Zduńskiej Woli pokaże swoją najnowszą kolekcję. O oprawę pokazów, które mają dostarczyć sporo emocji, zadba Magdalena Rozenfeld.
Odwiedzać będzie można też stoiska przedsiębiorców, producentów rzemiosła, żywności, napoi, ale przede wszystkim związanych z branżą odzieżową. Początek jarmarku godz. 10.
Zapowiedziało się już ponad 70 wystawców.

Będzie też nawiązanie do historii - w Al. Kościuszki zduńskowolskie muzeum zaprezentuje fotografie i ubiory zebrane w ramach projektu "Zduńskowolan portret własny", przedstawiające jak wyglądały stroje codzienne i odświętne na przełomie XIX i XX wieku, w dwudziestoleciu międzywojennym oraz z pokazów mody w zduńskowolskich zakładach odzieżowych w okresie PRL.

Program spotkań

Godz. 10 - otwarcie Jarmarku Zduńskowolskiego
Godz. 10.30 - otwarcie kawiarni Europa Cafe - Al. Kościuszki na wysokosci kościoła ewangelicko-augsburskiego
Godz. 13 - otwarcie showroomu'u - strefa wizażu na ul. Złotnickiego
Godz. 14 - pokazy mody siedmiu zduńskowolskich firm
Godz. 18 - finałowy pokaz mody - scena na ul. Złotnickiego

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj