Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Potyczka powstańcza pokazana w Zduńskiej Woli

Redakcja, 25.05.2016, 22:03

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Rekonstruktorzy w powiatowym ośrodku sportowym przy ul. Dolnej w Zduńskiej Woli, pokazali w środę wieczorem widowisko historyczne zatytułowane "Potyczka powstańcza 1863".

← REKLAMA

- Potyczka, którą dziś przedstawiamy tak naprawdę się nie odbyła. Jest ona inspirowana na wydarzeniach z naszego regionu, które odbywały się między lutym, a sierpniem 1863 roku. W tym okresie na naszym terenie nie doszło do większych starć, ale do drobnych potyczek i walk partyzanckich - mówi Piotr Płuciennik, członek zduńskowolskiej Grupy Historycznej Złoty Krzyż.

Największa walka 1863 roku w naszym regionie odbyła się pod Sędziejowicami. Uczestniczyło w niej ponad 1,3 osób. Tę inscenizację pokazano kilka lat temu.

Zobacz też: Powstańcze walki przedstawiono w Zduńskiej Woli

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj