Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nowy prezes już odwołany

Redakcja, 02.06.2016, 16:37

Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Prezes szpitala Marek Szewczyk został odwołany. Szpitalowi szefował zaledwie nieco ponad miesiąc.

← REKLAMA

Szewczyk został odwołany z dniem 31 maja. Za powody podaje się, że nowy prezes nie wywiązał się z zobowiązań, miało mu się nie udać choćby stworzenie pełnego zespołu do pracy na Oddziale Wewnętrznym Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego. Fiasko na tym polu poniosła też jego poprzedniczka Barbara Kałużewska, która złożyła rezygnację.

Funkcję prezesa powierzono członkowi rady nadzorczej szpitala Januszowi Ratajczykowi. W tym miesiącu ma być rozpisany konkurs. Władze powiatu uspokajają, że sytuacja lecznicy jest stabilna.

Dyskusji na ten temat można się spodziewać w najbliższy piątek. O godz. 10 w sali przy ul. Dolnej rozpocznie się sesja absolutoryjna powiatu. Opozycja, w tym przypadku radni PiS, przez tą i poprzednią kadencję wiele razy poruszali temat szpitala.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • Zobacz profil użytkownika OBSERWATOR
  OBSERWATOR, 03.06.2016, 01:29
  Czy ktoś jest władny podać w czym Nowy ( już STARY) Prezes nie wywiązał się ze złożonych zobowiązań skoro prowadzona od początku maja przez narodowy Fundusz Zdrowia kontrola nie wykazała ŻADNYCH zastrzeżeń do pracy kierunkowo kontrolowanego Oddziału Wewnętrznego naszego Szpitala ? Zduńskowolanie pewnie chcieli by się dowiedzieć kto zaniedbał trzymiesięczny okres wypowiedzenia pracowników/lekarzy Oddziału Wewnętrznego . którzy w większości są przecież mieszkańcami Zduńskiej Woli i nie potrafił zaproponować jakiegokolwiek rozwiązania na złapanie oddechu przez wyeksploatowanych do granic możliwości i ludzkiej wydajności lekarzy . Gdzie była przez te trzy miesiące Rada Nadzorcza? Gdzie byli reprezentanci Starostwa ??? A Szewczyk? nie znam tego Człowieka , ale chylę przed NIM czoło , że potrafił ta poprowadzić Szpital, że i przez cały maj Szpital nie dość, że funkcjonował to Mieszkańcy nie bali się powierzać swoje zdrowie pracującej w Szpitalu Kadrze . Miałem -niestety Życie naszą rodzinę brutalnie potraktowało w Boże Ciało - kontakt w te wolne dni z Oddziałem Wewnętrznym. Dziękuję lekarzom , dziękuję (nie wiedziałem jak się nazywa Pan Prezes) Panu Prezesowi , że w tak krótkim czasie udało mu się stworzyć klimat zaufania .... Nie skomentuję decyzji Starosty - bo to bez wątpienia jego osobista decyzja- jak można pozbywać się po niecałym miesiącu faceta , który potrafił uczynić to, czego nie udało się Staroście przez trzy miesiące.... A co do Pana R. Czy mnie się wydaje ale to ten Pan sprzedał mieszkańców Łasku ? czy to nie on był dyrektorem szpitala w Łasku i nie decydował o jego sprzedaży firmie DIALIZA?????
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2503 (IP: *.*.13.34), 03.06.2016, 10:30
  Centrum Dializa przejeła szpital tylko i wyłączni dzięki staroście G i prezesowi szpital Panu Sz - zanlezienie kozła ofiarnego jest proste wystarczy mieć większość. Kredyt tylko uratowa ten szpital i wystarczyło go mądrzepoprowadzić a nie wydawać na własne pensje. Otwórzcie oczy ludzie. anipuluja wami jak chcą.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2504 (IP: *.*.47.244), 03.06.2016, 12:46
  Gosciu 2503: To Pan Sz. (ten co teraz był w Zduńskiej Woli?) był wtedy w Łasku ?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2503 (IP: *.*.13.34), 04.06.2016, 09:39
  nie. to pan szmyt był w łasku
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj