Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Absolutorium dla zarządu powiatu

Redakcja, 03.06.2016, 17:01

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Niejednomyślnie, ale rada powiatu przyznała absolutorium zarządowi powiatu zduńskowolskiego.

← REKLAMA

Sześcioro radnych wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciwny. Ci, co nie podnieśli ręki na "tak", za główny powód podawali niepewną sytuację szpitala.

-Cenię bardzo pracę starosty, natomiast sprawa tocząca się wokół szpitala stwarza wielki niepokój. Martwimy się o to, co się będzie działo ze szpitalem, stąd moja decyzja o wstrzymaniu się - podkreśla radny Grzegorz Włodarczyk. Wykonanie budżetu przez powiat za poprzedni rok ocenia dobrze. - Jestem w Komisji Rewizyjnej, przejrzeliśmy bardzo dużo materiałów, nie mamy żadnych zastrzeżeń - dodaje.

Sesji absolutoryjnej towarzyszy sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

- Był to budżet dobry i duży, ponieważ inwestycje, które w nim były mają bardzo duży wymiar co do realizacji. To inwestycje związane i z drogami, i kubaturą i wieloma przedsięwzięciami wspierającymi, które daj Boże, aby były co roku takie, co 80-milionowe wydatki, w tym 18-milionowe na inwestycje, nie co roku się zdarzają. Zrealizowaliśmy choćby takie przedsięwzięcia jak projekt "Arka, uruchomiliśmy pod tym kątem Środowisko Dom Samopomocy przy ul. Łaskiej i Dąbrowskiego, zrobiliśmy Ośrodek Interwencji Kryzysowej - wymienia starosta Wojciech Rychlik. Ukończono też modernizację Domu Pomocy w Przatówku, przebudowano boiska na terenie PMOS, drogę w Ptaszkowicach, czy Gajewnikach.

Głosowanie nad absolutorium dla zarządu poprzedziła dyskusja na temat szpitala. Starosta tłumaczył powody odwołania po miesiącu ze stanowiska prezesa Marka Szewczyka, zapewniając, że dyżury w szpitalu na czerwiec są obsadzone.

- Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu pana Marka Szewczyka, który nie wywiązał się ze złożonych deklaracji, że zapewni lekarzy na Oddział Wewnętrzny, taki był warunek. Przedstawiona lista 1 maja nie zakładała tych nazwisk (lekarzy - przyp. red.), które były podane pierwotnie. Notabene zamiast katalogu ośmiu nazwisk, był to katalog trzech nazwisk, stąd też uznaliśmy, że rozsądnym działaniem jest szukać nowych rozwiązań - mówi starosta Rychlik.

Szpitalowi szefuje Janusz Ratajczyk, który jest członkiem rady nadzorczej szpitala. W czerwcu ma być ogłoszony konkurs na prezesa. Oddziałem Wewnętrznym kieruje, przynajmniej jeszcze do końca miesiąca, Maciej Kulik, a zastępcą dyrektora ds. medycznych jest Amer Houli. Na internie pracuje na razie pięciu lekarzy, starania aby było ich więcej nie ustają.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj