Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

MOF. Platformy nie będzie. Tereny do ŁSSE

Redakcja, 11.06.2016, 08:11

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Zduńskiej Woli nie udało się zdobyć dofinansowania z programu "Łącząc Europę" na budowę platformy multimodalnej. Tereny pod inwestycję mają być za to objęte Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

← REKLAMA

- Otrzymaliśmy informację, że Unia Europejska w tym projekcie "Łącząc Europę", na ten moment nie znalazła środków na to, by dofinansować przedsięwzięcie budowy platformy przeładunkowej. Cały czas jesteśmy żywo zainteresowani, żeby to dobrodziejstwo dobrego skomunikowania tuż przy trasie szybkiego ruchu S8, również przy modernizującej się magistrali węglowej Śląsk-Porty, znalazło oczekiwane przez mieszkańców Zduńskiej Woli ożywienie gospodarcze - poinformował prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki.

Włodarz przekonuje, że projekt nie upada, ale miasto chce zliberalizować jego zapisy tak, aby nie narzucały wyłącznie powstania platformy przeładunkowej, a otworzyć się też na inne gałęzie przemysłowe.

- Fakt, że Unia Europejska uznała inne priorytety, jeżeli chodzi o środki finansowe z tego rozdania, nie wstrzymuje absolutnie, a wręcz determinuje nas jeszcze bardziej do pozyskania inwestora dla tych terenów, jakie są położone na terenie osiedla Karsznice (...). Uznajemy za priorytetowe, aby do tego projektu, jakim jest pozyskanie inwestora, ożywienie tego terenu, włączyć absolutnie ważne, istotne resorty rządowe, jakimi jest Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Infrastruktury - dodawał wiceprezydent Czesław Rybka.

Władze Zduńskiej Woli są po wstępnych rozmowach z ministerstwami. Pierwsze ustalenia sugerują, aby 21-hektarowy teren w Karsznicach znalazł się w ŁSSE. Kroki w tym kierunku już postawiono, o czym mówiono na piątkowej konferencji z dziennikarzami.

- Bardzo się cieszymy z tego, że jest decyzja o tym, żeby tę działkę włączyć do strefy. My szukamy dobrych terenów w województwie, zwartych, dobrze skomunikowanych, takich, które mają odpowiednią infrastrukturę, dlatego że często inwestorzy, którzy przybywają do nas pytają o duże działki, zwarte kompleksy. Niewiele takich kompleksów na terenie województwa łódzkiego jest. Niewiele takich działek możemy wskazać - wyjaśnia prezes ŁSSE Marek Michalik, co nie oznacza też, że szybko pojawi się chętny do zainwestowania tu.

Działka być może znajdzie się w strefie jeszcze w tym roku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_2534 (IP: *.*.78.98), 11.06.2016, 13:01
  zatrudnic p. Paluskiewicza z TBS on zalatwi i nawet 100 mil. tak jak zalatwil kredyt na budowe bloku mieszkalnego /ha ha ha /
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2541 (IP: *.*.250.46), 15.06.2016, 20:45
  4 lata słyszałem o tym porcie, co niektórzy kampanie wyborcza na nim zbudowali
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2553 (IP: *.*.104.59), 20.06.2016, 17:04
  Kiedy dymisja?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2558 (IP: *.*.78.113), 04.08.2016, 11:02
  panie prezesie rybka dopomóż powiatowi może wspólnie coś zrobicie dla zduńskiej woli , może zakład pracy powstanie w karsznicach ,może ożywi te tereny komunikacja pkp, kierunek łódż częstochowa , rozważyć śieć połączeń z węzłem karsznickim w kierunku szczercowa,złoczewa bo tam będą i są miejsca pracy tylko nie wszystkich stać na własną komunikację ,a żimą zasypane polne drogi jak przejechać do pracy.panowie ratujcie miasto bo niema czasu zatrzymania młodzieży z tych terenów.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj