Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Obiecane kolejne dofinansowanie dla parku

Redakcja, 14.06.2016, 15:45

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

6,7 mln zł ma wynieść całkowite dofinansowanie projektu rewaloryzacji Parku Miejskiego w Zduńskiej Woli, szacowanego na ponad 7 mln zł. Umowę na jedną dotację już podpisano.

← REKLAMA

Miasto powoli przystępuje do pracy na modernizacją Parku Miejskiego. We wtorek poinformowało o kosztach, które dzięki pieniądzom z zewnątrz zmniejszą znacznie wkład własny w tę inwestycję.

- Miasto Zduńska Wola podpisało umowę na rewitalizację naszego parku. Po przetargu koszt tego przedsięwzięcia to 7,5 mln zł. W projekcie było ponad 8 mln zł. Mamy bardzo dobrą wiadomość, że tak naprawdę 90 proc., a może nawet 100 proc., będzie pochodziło z środków zewnątrz (…). Pozyskaliśmy 3,5 mln zł z Funduszu Ochrony Środowiska. Kilka dni temu dotarła do nas informacja, że w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w dziale ochrona środowiska na rewaloryzację parku pozyskaliśmy kolejne 3,2 mln zł. To pozwala wziąć głęboki oddech miastu - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki.

- Bardzo nam zależało nie tylko na historycznym walorze tego parku, bo jest on zabytkowy, ale również na utrzymaniu, upiększeniu, rozbudowaniu elementu krajobrazowego, przyrodniczego. Zgodnie z projektem usuwamy 13 drzew, a posadzimy 190 drzew, w tym 165 liściastych i 25 iglastych, a także ogrom krzewów - ponad 4,5 tys. liściastych, mniejsza liczba iglastych i ponad 28 tys. bylin - wylicza wiceprezydent Beata Turlakiewicz.

Pojawią się nowe alejki, oświetlenie, ławki, rewitalizacji zostaną poddane także stawy, do których obecnie wpływa rzeczka Pichna. To ma się zmienić, by nie zbiorniki nie były już przez nią zanieczyszczane.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_2537 (IP: *.*.78.68), 14.06.2016, 18:06
  obiecanki cacanki...
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj