Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Bolące Zduńską Wolę tematy

Redakcja, 15.06.2016, 11:46

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Andrzej Brodzki, były wiceprezydent Zduńskiej Woli oraz niedoszły radny na swoim briefingu odniósł się do bieżących spraw toczących się w mieście - chodzi głównie o wycinkę drzew w Parku Miejskim oraz nieotrzymania przez miasto dofinansowania na budowę platformy przeładunkowej w Karsznicach.

← REKLAMA

To dwie sprawy budzące w mieście sporo emocji. W związku z rewaloryzacją Parku Miejskiego zaplanowano wycinkę trzynastu drzew. Mieszkańcy boją się, że pod piłę pójdą stare, okazałe wierzby lub inne cenne drzewa, które tworzą w parku klimat. O tym też mówił Andrzej Brodzki, który podczas kampanii na radnego w wyborach uzupełniających do rady miasta, jako kandydat, przeprowadził ankietę. Na sto ankietowanych, tylko sześciu mieszkańców z okręgu nr 1 wyraziło zgodę na wycinkę.

- Chciałbym zaapelować przede wszystkim do prezydenta Piotra Niedźwieckiego, aby nie pozwolił na wycinkę tych drzew, aby tak przeprowadzić renowację parku, by zostawić drzewa, które rosną kilkadziesiąt lat, a nawet dłużej. Najbardziej mam obawy o piękne wierzby, które rosną nad stawem i dają urok - mówił Andrzej Brodzki.

Chwilę wcześniej o parku mówił prezydent Niedźwiecki na swojej konferencji odnośnie kolejnego dofinansowania do projektu parku. Podkreślał, że do usunięcia są drzewa, których stan zdrowia wskazuje, że mogą być potencjalnym zagrożeniem dla mieszkańców. Poprosiliśmy urząd o konkretne wskazanie, które drzewa mają zniknąć. W odpowiedzi dostaliśmy mapkę rewaloryzacji parku, na której naniesione są choćby nowe nasadzenia, a czerwonym kółkiem pokazane, które drzewa i krzewy zostaną usunięte. Wierzby okalająca oba stawy zostaną.

Mapa projektu rewaloryzacji Parku Miejskiego w Zduńskiej Woli

Projektem, z którym wielu wiązało duże nadzieje jest budowa platformy przeładunkowej, choć jest realizacja stoi teraz pod dużym znakiem zapytania. Miastu nie udało się zdobyć dofinansowania z unijnego programu "Łącząc Europę". Sprawę tę skomentował także Brodzki.

- Uważam, że jest to wielka porażka, że nie uda się tego zrobić. Idea portu to idea sprzed wielu lat,a tak poważnie do tej sprawy wzięliśmy się w 2012 roku, kiedy zaczęliśmy to wszystko analizować i starać się o możliwość realnego zrealizowania tej inwestycji. I od początku było powiedziane, że ta inwestycja ma być tak realizowana, że miasto ma być partnerem, ma dawać wsparcie, ma dawać infrastrukturę, różnego rodzaju dobre, szybkie uchwały, które pomogą funkcjonować, a nie ma być inwestorem strategicznym, nie ma być inwestorem biznesowym, tym inwestorem miały być przede wszystkim spółki kolejowe, które na tym powinny zarabiać i które mają doświadczenie i wiedzę, a nie urzędnicy urzędu miasta. I to jest główny powód odrzucenia tego wniosku, ponieważ, powiedzmy sobie uczciwie, to jest tak poważne przedsięwzięcie, że danie tego urzędnikom, którzy nie mają dostatecznej wiedzy i nie mamy kapitału przede wszystkim żeby to rozwinąć w dalszej części, jest po prostu zadaniem ryzykownym - komentuje Andrzej Brodzki. - Natomiast chcę powiedzieć, że są jeszcze możliwości pozyskania środków na tego typu rzeczy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Nie wiem, czy pan prezydent będzie chciał z tego skorzystać, ale w każdym bądź razie, w każdej sytuacji jaka jest, jeśli chodzi o budowę portu, takim strategicznym zadaniem miasta było pozyskanie inwestora, partnerów biznesowych. I takie deklaracje wiem, że były, padły wcześniej ze strony spółek PKP. Nie wiem, dlaczego te spółki się wycofały, bo w 2014 roku przestałem być pracownikiem urzędu i straciłem możliwość zdobywania tej wiedzy, ale wtedy kiedy jeszcze pracowałem, były wstępne porozumienia ze spółkami PKP w tym zakresie - dodawał.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_2543 (IP: *.*.65.31), 16.06.2016, 13:27
  Endriu chce wrócic hahahaah niedoczekanie
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj