Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

To już jest koniec!

Redakcja, 20.06.2016, 10:10

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Zakończyły się tegoroczne Dni Zduńskiej Woli, które ostatni raz były zorganizowane na terenie MOSiR przy ul. Kobusiewicza. Nie wszystko poszło zgodnie z planem, ale koncerty publikę przyciągnęły. A czy wiecie, że były to już 41. Dni Zduńskiej Woli? Jak je oceniacie?

← REKLAMA

W piątek pogoda nie rozpieszczała, przez co część atrakcji nie cieszyła się takim zainteresowaniem jakiego się spodziewano, a przygotowano choćby warsztaty z graffiti w Pasażu Rajczaka. Piątkowy wieczór należał do muzyków hiphopowych, zarówno tych lokalnych, związanych z projektem "Genius Loci", opowiadającym o historii Zduńskiej Woli, jak i gwieździe tego gatunku grupie Molesta. Głównie młodzi fani stawili się przed sceną.

Przez cały weekend publikowaliśmy na bieżąco fotogalerie z większych wydarzeń Dni Zduńskiej Woli. Największą frekwencją cieszyły się oczywiście koncerty - w tym roku Sound'n'Grace, Bracia, Ewelina Lisowska. Dużym zawodem było odwołanie koncerty amerykańskiego zespołu "Crazy Town", jak podawali organizatorzy Dni Zduńskiej Woli z przyczyn "niezależnych od organizatorów i zespołu".
Tegoroczne świętowanie to też kolejna edycja "Miasteczka Złotnickiego", które rozstawiło się oczywiście na ul. Złotnickiego, założyciela miasta. Dużą sprawnością fizyczną musiały wykazać się drużyny, które wzięły udział w zabawie "Wymiatacze". Nazwa tajemnicza, a kryją się pod nią różne konkurencje - np. podniebne rowery, czyli zawodnicy pedałując na "rowerze" wykonują pełen obrót wokół własnej osie. W "Wymiataczach" triumfowała drużyna OSP Janiszewice.

W związku z planami budowy basenu na terenie przy Kobusiewicza Dni Zduńskiej Woli odbyły się tutaj ostatni raz. W przyszłym roku zmienią swoja lokalizację, na jaką trudno jeszcze jednoznacznie powiedzieć. Mówi się o placu Wolności, a mieszkańcy podrzucają też pomysł Kępiny, targowiska miejskiego. Wróćmy jednak do historii tej imprezy. Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola na swoim blogu opublikowała wspominki i tak dowiadujemy się, że Dni Zduńskiej Woli mają 41 lat, ich pomysłodawcą było Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, a pierwsza impreza odbyła się z okazji 150-lecia nadania Zduńskiej Woli praw miejskich.

"Pierwsze obchody odbyły się przy współpracy urzędu miejskiego, a działania, które zostały podjęte w ramach imprezy, na długie lata stały się kanwą do corocznych wydarzeń.
Mieszkańcy mogli wziąć udział m.in. w sesji naukowej pt. "Przeszłość i przyszłość Zduńskiej Woli" na której zaprezentowano historyczne dokumenty - dary zduńskowolan, a także na spotkaniu "Forum Trzech Pokoleń". 1

Co roku prezentowały się lokalne zespoły muzyczne, odbywały wystawy historyczne, plastyczne, poetyckie czy fotograficzne. Swoje miejsce w programie znalazły również sesje naukowe oraz pogadanki dla dzieci i młodzieży o tematyce historyczno - regionalnej.

W roku 1985 program obchodów przewidywał m.in. gry i zabawy, a także pogadanki o tym jak powstała Zduńska Wola, otwarcie wystawy prezentującej wyroby zakładów pracy, Indywidualne Mistrzostwa Zduńskiej Woli w Lekkiej Atletyce, korowód dzieci i młodzieży, dyskotekę przebierańców i konkurs tańca disco, otwarcie Izby Tradycji w Domu Harcerza, koncerty kapel podwórkowych, kiermasz książek, podsumowanie konkursów literackich, wystawę plonów ogródkowych czy loterię fantową." - pisze na muzealnym blogu autorka tekstu Gabriela Górska.

Dni Zduńskiej Woli początkowo odbywały się na małej scenie w ośrodku MOSiR, obecnie znajduje się przed nią niewielki skatepark, a zimą teren zmienia się w lodowisko. Bawiono się na przeglądzie zespołów rockowych "Rock -Majster", brano udział w wystawie filatelistycznej. Wybierano małą miss, oglądano pokaz mody "Zwoltexu" i "Lipcowego zrywu".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_2552 (IP: *.*.244.210), 20.06.2016, 11:34
  jeden z minusów to brak koszy na śmieci na terenie zielonym. Skutkiem tego było mnóstwo porozrzucanych butelek, puszek i kubków.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2554 (IP: *.*.251.133), 21.06.2016, 10:45
  wymowny tytuł artykułu...
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2556 (IP: *.*.121.26), 22.06.2016, 10:06
  impreza do kitu.
  Brak gwiazd na poziomie
  mało atrakcji
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj