Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wakacje z Hufcem Pracy

Redakcja, 04.07.2016, 11:18

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Minął pierwszy tydzień realizowanego przez Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli programu autorskiego "Trzeba tylko chcieć". Przeznaczony jest on dla dzieci i młodzieży pozostających w wakacje w domu.

← REKLAMA

Kadra Hufca Pracy wraz z uczestnikami odpowiedzialna jest za organizację zajęć rekreacyjno - sportowych, zajęć kulturalno - rozrywkowych (konkursy plastyczne, fotograficzne, gry i zabawy na powietrzu lub świetlicy, wycieczki po okolicy) na terenie stanicy w Gajewnikach, Krobanowie, Zduńskiej Woli i Janiszewicach.

W pierwszym dniu trwania programu, czyli 27 czerwca część podopiecznych Hufca Pracy przygotowywała teren przy Publicznym Gimnazjum nr 1, gdzie funkcjonuje stanica stacjonarna. Uczestnicy rozstawiali namioty, montowali kanadyjki, szafki a także pomagali w pracach porządkowych. Pozostała młodzież pomagała Kadrze Hufca Pracy w organizacji zajęć sportowych na stanicach w Janiszewicach, Gajewnikach i Krobanowie.

28 - 29 czerwca uczestnicy Hufca Pracy pomagali w zajęciach artystycznych, plastycznych i edukacyjnych na stanicy w Zduńskiej Woli, Gajewnikach i Krobanowie. W czwartek 30 czerwca odbyła się wycieczka do fabryki ozdób świątecznych w Piotrkowie Trybunalskim, w której wzięli udział uczestnicy wszystkich stanic, zaś w piątek 1 lipca na zaproszenie Hufca Pracy uczestników z Janiszewic odwiedziła Aneta Kuśmider - pedagog specjalny oraz pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu. Najpierw dzieci zapoznały się z podstawowymi pojęciami języka migowego oraz nauczyły się podstawowych znaków z zakresu pierwszego kontaktu, następnie wzięły udział w zawodach sportowych, pokonując na rowerze tor przeszkód ustawiony przez pracowników WORD. Zwycięzcy otrzymali nagrody sportowe.

Udział młodzieży w programie "Trzeba tylko chcieć" to doskonała okazja do sprawdzenia się w roli organizatora, wychowawcy czy nauczyciela, oraz do integracji lokalnego środowiska młodzieży a w szczególności młodzieży miejskiej z wiejską.
Celem programu jest przede wszystkim zapobieganie patologii społecznej wśród dzieci i młodzieży poprzez aktywny wypoczynek, poznawanie tradycji, historii oraz ciekawych miejsc naszego powiatu, zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego i atrakcyjnego wypoczynku w trakcie intensywnych prac polowych rodziców lub opiekunów.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj