Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Wakacyjnie w muzeum

Redakcja, 06.07.2016, 09:42

Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola zachęca do odwiedzania go w wakacje. Czekają nie tylko wystawy, ale i na przykład gry, o mieście.

← REKLAMA

Do końca lipca można jeszcze oglądać wystawę "Od Mieszka I do Gromu - miniaturowa historia Wojska Polskiego", czyli wyjątkową kolekcję około tysiąca figurek żołnierzyków. Gwarantowana frajda dla małych i dla dużych.
Do końca sierpnia gratką dla wielbicieli polskich zabytków jest wystawa "Fundator i jego fundacja. Dziedzictwo udokumentowane", która zawitała w Zduńskiej Woli prosto z Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Krok po kroku prześledzimy historię budowania polskiej kultury, która nie byłaby tak bogata, gdyby nie działalność fundatorska władców, rycerzy, a nawet chłopów.

Przez całe wakacje można korzystać z muzealnej biblioteki oraz czytelni.

- W naszych zbiorach znajduje się prawie 4000 pozycji. Są wśród nich książki oraz czasopisma dotyczące historii lokalnej, ogólnopolskiej oraz szeroko rozumianej kultury i sztuki. Mole książkowe mogą korzystać z czytelni w murach muzeum, ale także poczytać na słonecznym dziedzińcu. Naprawdę polecamy - zachęca Gabriela Górska z muzeum. - Dla dorosłych odwiedzających muzeum z dziećmi, mamy zestaw kredek i mazaków oraz historyczne malowanki z widokami dawnej Zduńskiej Woli. Można też po prostu przynieść koc i odpocząć na dworze - dodaje.

W muzeum zagrać może w grę planszową "Miasto Dwóch Herbów", stworzoną przez wolontariuszy oraz grę pamięciową "Zduńskowolskie Memory".
Dla tych, którzy liczą na trochę ruchu czeka zestaw tras zwiedzania (wszystkie do nabycia w muzeum):

1. "Zabytkowa Zduńska Wola" - trasa zwiedzania szlakiem zabytków wpisanych do Krajowego Rejestru Zabytków.

2. "Industrialne zabytki doliny Warty" - trasa po wybranych zespołach pofabrycznych z terenu Zduńskiej Woli.

3. "Okolica kapliczkami ozdobiona" - szlak rowerowy trasą miejsc kultu z terenów Zduńskiej Woli i okolic.

4. Questing dotyczący browarnictwa i terenu Jurydyki stworzony przez uczniów Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej w Zduńskiej Woli.

5. Questing dotyczący Skansenu Lokomotyw stworzony przez uczestników kółka turystyczno-krajoznawczego "Cudze chwalicie, swojego nie znacie" działającego przy Powiatowym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.

Na zwiedzających czeka też Skansen Lokomotyw i Urządzeń Technicznych mieszczący się w Karsznicach.

Fot. MHM

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj