Wiadomości / Zduńska Wola

Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sromotne lanie dla Piasta

Redakcja, 05.08.2013, 12:17

Seniorzy MKS Zduńska Wola rozegrali swój kolejny mecz w Pucharze Polski podejmując na własnym boisku wyżej notowany zespół Piasta Błaszki. Każda wygrana nad zespołem gości byłaby niespodzianką i ta niespodzianka nadeszła. MKS wygrał 4:0.

W sobotę, 3 sierpnia, w gorące popołudnie doszło do spotkania o awans do kolejnej rundy w Pucharze Polski. Oba zespoły przystąpiły z respektem do przeciwnika i przez 15 minut można powiedzieć, że nic się nie działo na boisku, ale później gospodarze śmielej zaczęli atakować bramkę gości i w sytuacjach pod bramkowych MKS przeważał. Piast Błaszki przeprowadzał kontrataki, z których zawodnicy mogli strzelić bramkę, ale w niej dobrze spisywał się Daniel Zielonka.

W drugiej połowie zawodnicy Piasta jeszcze przez 15 minut dotrzymywali równego tempa i z każdą upływającą minutą gospodarze uzyskiwali przewagę, a na 10 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu, zawodnik gości zatrzymał piłkę ręką w polu karnym. Niestety sędzia nie zauważył tej sytuacji i nie podyktował rzutu karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0, więc według regulaminu musiała nastąpić dogrywka 2x15min. W dogrywce zawodnicy MKS zagrali koncertowo i w ciągu 5 minut strzelili aż 3 gole, a na listę strzelców wpisali się: Przemysław Pawłowski (95'), Tomasz Ziółkowski ( 98') - przepiękna bramka z rzutu wolnego i bramka Tomasza Bednarka (100'). W drugiej połowie dogrywki na listę strzelców wpisał się jeszcze Marcin Piotrowski (108') i wynikiem 4:0 dla gospodarzy zakończyło się spotkanie .

Nadmienić trzeba, że bardzo dobrze została przygotowana drużyna MKS przez trenera Romualda Solarka pod względem kondycyjnym jak i taktycznym a wśród zawodników trzeba wyróżnić juniora Szymona Ratajczyka .

MKS Zduńska Wola - Piast Błaszki 4:0

MKS : Daniel Zielonka - Wojciech Sopur, Mateusz Witczak, Marcin Piotrowski, Dawid Ciesielski, Marcin Matysiak, Filip Piasecki, Przemysław Malinowski, Łukasz Rakowski, Szymon Ratajczyk, Przemysław Pawłowski, Tomasz Ziółkowski Marcin Orzepiński, Tomasz Bednarek, Marcin Kaniecki, Bartosz Krymarys, Cezary Kubiś.
Trener - Romuald Solarek

Piast: Arkadiusz Lipiński - Łukasz Przeździęk, Łukasz Grzelak, Damian Grzelak, Damian Rymarski, Arkadiusz Kaczmarek, Adam Kaczmarek, Rafał Półciennik, Daniel Półciennik, Jan Wieczorek, Dawid Wierucki, Dominik Jankowski, Przemysław Peruga, Przemysław Ibusz.

MKS kolejne spotkanie rozegra już w ramach ligi klasy "A" a przeciwnikiem będzie Victoria Szadek. Mecz odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 17 na boisku przy ul. Dolnej.