Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wraki znikają z ulic

Redakcja, 14.07.2016, 10:30

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Pokryte rdzą, koła bez powietrza, z pourywanymi lusterkami - samochodowe wraki zajmujące miejsca na parkingach sukcesywnie są usuwane. Właścicieli mobilizuje do tego Straż Miejska.

← REKLAMA

W Zduńskiej Woli namierzono w sumie siedemnaście wraków, sześć z nich właściciele już usunęli - z ul. Szymanowskiego, Tuwima, Łódzkiej, Szadkowskiej i Spacerowej.

- Względem reszty są toczone interwencje. Dwa okazały się zaniedbane, ale mają aktualne przeglądy i wymagane ubezpieczenia, dwóm właścicielom daliśmy czas do końca miesiąca na to, by doprowadzili samochody do używalności lub przekazali je do recyklingu - mówi strażnik miejski Sylwester Witczak, który zajmuje się tymi sprawami.

Akcja ruszyła w lutym tego roku. Strażnicy działają na podstawie przepisów prawnych (Ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji), które mówią, że taki samochód to odpad niebezpieczny.
Strażnicy muszą zidentyfikować właściciela, później z nim rozmawiają. Kary się nie sypią, bo każdy dostaje czas na załatwienie sprawy z wrakiem. Chyba, że właściciel ima się od obowiązku. Jeden mandat wystawiono, bo właściciel zbagatelizował daną szansę, nie dotrzymał umówionego terminu i dopiero wizja sprawy sądowej poskutkowała. Mandat może wynieść do 500 zł.

- Właściciele różnie się tłumaczą, bo nie było kiedy to załatwić, lenistwo lub względy sentymentalne decydują, że wraki są pozostawiane - dodaje Witczak.

 • Wraki znikają z ulic

  Redakcja, 14.07.2016, 10:30

  Fotogaleria zawiera 5 zdjęć
  5
  Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
  1

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_2593 (IP: *.*.78.111), 16.07.2016, 11:40
  ten to ja bym chętnie nabyła... trabancik
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj