Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zamiast portu będzie zaplecze?

Redakcja, 22.08.2016, 17:32

Czytelnicy zamieścili 7 komentarzy
7

Plan budowy portu multimodalnego się nie powiódł. Zamiast niego inna kolejowa inwestycja? W sprawę zaangażował się starosta Wojciech Rychlik

← REKLAMA

Zduńska Wola, szczególnie osiedle Karsznice jest silnie związana z koleją, posiadamy nie tylko tradycje kolejarskie ale i infrastrukturę kolejową. Pomysł budowy platformy przeładunkowej niestety się nie powiódł. Jednak redaktorzy lokalnego portalu branżowego Zduńskowolskie Wieści Kolejowe, postanowili zaprezentować swój pomysł na tę część miasta.

Mianowicie w Zduńskiej Woli miało by powstać zaplecze Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Według portalu w 2017 roku do Łódzkiej Koleji Aglomeracyjnej ma trafić 14 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, co wymusza budowę nowego zaplecza serwisowego i postojowego. Idealnym miejscem do tego celu są Karsznice

Obszar tzw. "Nowej Grupy" to doskonałe miejsce, wskazane do lokalizacji tego typu inwestycji. Także w kontekście możliwości prowadzenia przewóz o zasięgu regionalnym i międzyregionalnym w kierunku Łodzi, oraz potencjalnie Inowrocławia, Tarnowskich Gór i Częstochowy, a w przyszłości także Wielunia lokalizacja ta ma duże uzasadnienie. - Twierdzi Grzegorz Czyżycki - przedstawiciel ZWK.


Petycja w tej sprawie została już przekazana prezydentowi miasta Piotrowi Niedźwieckiemu, oraz staroście Wojciechowi Rychlikowi. Jak informuje Grzegorz Czyżycki, starosta zawnioskował już w tej sprawie do Marszałka Województwa Łódzkiego, oraz do prezesa Łódzkiej Koleji Aglomeracyjnej. Budowa tego typu infrastruktury mogła by dać zatrudnienie okoł 100 osobom.

Petycja w sprawie zaplecza ŁKA

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (7)

 • ~gość_2617 (IP: *.*.251.132), 23.08.2016, 20:40
  fabryka laptopów, port multimodalny, zaplecze serwisowe buehehehhehehe ludzie i tym razem dacie się nabrać? Tylko strefa ekonomiczna tak jak w Sieradzu!!!!!!!!!!!1
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2558 (IP: *.*.78.113), 25.08.2016, 12:07
  chyba ze starosta się weżmie to coś powstanie bo na prezydenta niema co liczyć i tylko blokował inicjatywy starosty pana rychlika.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2663 (IP: *.*.24.210), 25.08.2016, 12:13
  Jak zwykle kolejne bzdury o inwestycji w Karsznicach. Czas żeby ludzie zrozumieli, że te brednie są tylko po to żeby zdobyć najwięcej głosów w kolejnych wyborach. Karsznice to największe osiedle Zduńskiej Woli, komu uda się otumanić mieszkańców Karsznic wygrywa wybory !!!
  A że ludziska z Karsznic maja sentyment do kolei to najprościej im wcisnąć bajeczkę związaną z koleją. :)
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2676 (IP: *.*.46.23), 31.08.2016, 21:22
  ale się uśmiałem, pomysł z sufitu, świadczy o oderwaniu od rzeczywistości. bzdury i jeszcze raz bzdury. i za te bzdury panowie biorą kilka tysięcy co miesiąc.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2558 (IP: *.*.78.113), 13.09.2016, 07:33
  dobry pomysł starosty na pewno jak starosta to mówi to dotrzyma słowa i coś tam powstanie . dobrze byłoby aby pomalowano w karsznicach dworzec włączono w ruch łódzki pociągi przez karsznice . aby choć 3 pary pociągów łoczyły polske z morzem i z górami to jest marzenie tej części naszego kraju czy pkp widzi tylko jedną trasę - niech spojrzy na tę częśc polski nie cofajmy się z postępem do tyłu.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2558 (IP: *.*.78.113), 05.12.2016, 06:45
  znowu wygrywa pan starosta nad innymi co powinni się tez troszczyć o rozwój miasta czyli brawo panie rychlik jesteś pan wielki. dobre i to co zaprezentował bo rada miasta jest słaba a pan prezydent to pewnie niema pomysłów na rozwój miasta .
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2942 (IP: *.*.78.113), 14.01.2017, 09:25
  brawo starosta jesteś kreatywny i bezkonkurencyjny w naszym mieście jeszcze przydałby się przystanek pkp w henrykowie dla pociągów które mogą jeżdzić z bydgoszczy do łodzi lub włączenie karsznic w układ komunikacyjny z łodzią .przy rewitalizacji linii 14 i odnowienie dworca w karsznicach . po prostu powinno być wzjęte całe miasto pod uwagę w czasie rwalitelizacji torów rozjazdów bo następny taki remont może nie być już za naszych czasów.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj