Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Narodowe Czytanie

Redakcja, 25.08.2016, 19:18

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz zapraszają na ogólnopolskie Narodowe Czytanie, które odbędzie się 3 września 2016 r. w godz. 11.00-13.00 przed wejściem do budynku Urzędu Miasta Zduńska Wola, ul. Złotnickiego 12.

← REKLAMA

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana poematem "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a rok później "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. W 2015 r. odbyło się Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa. W tym roku po raz pierwszy Polacy sami wybrali dzieło do piątej edycji Narodowego Czytania - Quo vadis, powieść historyczną o miłości, o upadającym imperium, o wielkiej sile wiary, która potrafi zwalczyć wszelkie przeciwności. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków. Fragmenty utworu w scenerii dworku Stefana Złotnickiego przeczytają mieszkańcy miasta, przedstawiciele władz, kultury, oświaty, organizacji społecznych. Organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta do wspólnego słuchania i czytania poprzez przeczytanie wybranego przez siebie fragmentu Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj