Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jest szansa na inwestora w Karsznicach?

Redakcja, 02.09.2016, 11:32

Czytelnicy zamieścili 6 komentarzy
6

Prezydent Piotr Niedźwiecki poinformował dziś o przedsiębiorcy zainteresowanym zainwestowaniem w Karsznicach. Na 9 września zaplanowane jest spotkanie w tej sprawie. Prezydent odniósł się również do nieudanej próby budowy portu przeładunkowego.

← REKLAMA

Nowa inwestycja miała by powstać na terenie należącym do PKP, jak zapewnia prezydent inwestor współpracował już z kolejową spółką.

To jest firma z Polski o dużym potencjale kapitałowym, współpracująca wcześniej z PKP S.A. i to daje właśnie rękojmię, poważnych negocjacji, które z udziałem również Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mamy nadzieję ożywią tereny wokół Karsznic. Bo też jest chyba dobra okazja, żeby raz jeszcze przekonywać, że inwestowanie przez samorząd w przedsiębiorstwo i przedsięwzięcia biznesowe jest niezwykle ryzykowne. Mam na myśli właśnie tą filozofię przez wiele lat lansowaną, że to miasto Zduńska Wola, czy też Urząd Marszałkowski czy też samorządy będą budowały w Karsznicach port przeładunkowy. Jeżeli za to przedsięwzięcie nie wzięły się spółki kolejowe to nie ma co marzyć o tym aby my z własnych środków realizowali przedsięwzięcie gospodarcze. To nie jest zadanie samorządu i ciesze się ogromnie, że pojawia się szansa na to żeby kapitał przedsiębiorstw, żeby biznes zainteresował się tymi terenami i rzeczywiście pobudził ekonomicznie Karsznice.- Powiedział prezydent Piotr Niedźwiecki.

Tereny inwestycyjne należące do PKP mają zostać włączone do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prezydent niestety nie zdradza szczegółów potencjalnej inwestycji.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (6)

 • ~gość_2682 (IP: *.*.72.14), 02.09.2016, 12:38
  srutututu jak PIS się sprawą nie zajmie to ten pan co najwyżej będzie mógł sobie pojechać do strefy na herbatkę. Ptaszki śpiewają że Prezydent chce być apolityczny i chce zerwać koalicję. Tyle że wtedy wszystkie jego obietnice będą tylko obietnicami.
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2689 (IP: *.*.75.35), 03.09.2016, 03:35
   Pis nic nie moze. Co najwyzej zawinie Ci wiekszy hajs z podatku i powi ze Ci cos dal bo zwyczajnie nakradl.No chyba ze Cie wezmie za morde i posadzi za niewinność. To sa ludzie zadni wladzy po 89 roku. Niby tacy dobrzy a zbratali sie z komunistami. Teraz sa Katolickimi socjalistami. Tylko Kapitalizm jest droga rozwoju.
   -1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2652 (IP: *.*.78.68), 02.09.2016, 12:51
  gadac kazdy sobie moze
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2606 (IP: *.*.104.98), 05.09.2016, 17:05
  Dobrze,że SLD wprowadziło Polskę do UE to pracę mają ludzie na zachodzie ze wszystkich opcji politycznych. W naszym mieście w wyniku dobrej zmiany praca jest wyłącznie dla wyjątkowych "profesjonalistów" z PIS. Stec jest klasycznym potwierdzeniem tej" dobrej zmiany".
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2558 (IP: *.*.78.113), 08.09.2016, 06:47
  bieście pieniądze z unii europejskiej bo niedługo braknie- zastanówcie się nad geotermią , połączeniami drogowymi nie tylko w kierunku dogi wojewódzkiej lecz w kierunku widawy ,burzenina ,wielunia prubujcie przejąć część ruchu drogowego w tych kierunkach- w obrębie s 8 bo to tez ożywi te tereny i brak drogowskazów na dojazd do s8 poproście o pomoc marszałka województwa lub starostę .
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2726 (IP: *.*.161.137), 12.09.2016, 21:56
  Ten nasz prezydent i tak niczego nie załatwi. Będzie tak jak zawsze. Port multimodalny w Karsznicach przepadł przez nieudolność UM jak wiele innych rzeczy, budżet obywatelski coraz skromniejszy też oprze nieudolność UM.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj