Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Dziewczyny sprawne w zawodzie

Redakcja, 09.04.2013, 18:14

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Weronika Leśniewska, Martyna Piątek i Martyna Zduńczyk zdobyły najwięcej punktów w eliminacjach regionalnych X edycji ogólnopolskiego konkursu "Sprawny w zawodzie – 2013". Zmagania przeprowadzono w Hufcu Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

W konkursie, który został przeprowadzony 5 kwietnia, wzięło udział 21 uczestników Hufca Pracy z powiatów: zduńskowolskiego, łaskiego i poddębickiego, którzy odbywają praktyki łącznie w jedenastu zakładach pracy. Obecni na nim byli: Kierownik Oddziału PIP w Sieradzu Ryszard Wardęga, Z-ca Komendanta PPSP w Zduńskiej Woli Adam Kubiak, pracodawcy: Konrad Pokora – Współwłaściciel Cukierni "Witczak i Pokora", Grzegorz Sapiejka z "Sagmy", Krzysztof Banat z firmy "Autoweber" ze Zduńskiej Woli, Anna Ratajczyk – Właścicielka firmy "Arwis" w Poddębicach, oraz Redaktor Naczelny Tygodnika "Extra" Joanna Pawłowska.

Głównym celem konkursu było wykazanie się znajomością przepisów BHP, PPOŻ, zagadnień z przepisów prawa pracy oraz umiejętnością ich stosowania w praktyce, uświadomienie uczestnikom potrzeby ciągłego doskonalenia się. Konkursy przygotowane przez kadrę wychowawczą cieszą się w zduńskowolskim Hufcu Pracy dużym zainteresowaniem i prestiżem.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Przewodniczący – Wychowawca Hufca Pracy Andrzej Nowak, oraz członkowie komisji: Kierownik Oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy PIP w Sieradzu Ryszard Wardęga, Z-ca Komendanta PPSP w Zduńskiej Woli Adam Kubiak.

O ostatecznym wyniku zadecydowała dogrywka, gdyż 4 uczestników otrzymało po 45 punktów na 50 możliwych. W dogrywce najlepsza okazała się Weronika Leśniewska z zakładu "Arwis" w Poddębicach, która uzyskała łączną sumę 55 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Martyna Piątek z Cukierni "Witczak i Pokora" w Zduńskiej Woli z wynikiem 54 punktów, zaś trzecie miejsce zajęła Martyna Zduńczyk z zakładu "Graff-Invest" z Poddębic, która uzyskała 53 punkty. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody przygotowane przez Hufiec Pracy.

Na zakończenie konkursu Ryszard Wardęga pogratulował wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników i organizatorom za trud przygotowania przedsięwzięcia, podkreślając jednocześnie wysoki poziom opracowanego testu i bardzo dobre przygotowanie merytoryczne młodzieży, a dla przybyłych pracodawców jak i młodzieży przeprowadził pogadankę z nowelizacji przepisów bhp i prawa pracy.

Tekst: Joanna Siemińska

Zdjęcia : Absolwentka HP Danuta Kostrzewa

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj