Wojownik uległ zduńskowolankom

Redakcja, 12.09.2016, 17:42

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W niedzielę na boisku w Zduńskiej Woli walczyły piłkarki Pogoni Zduńska Wola. Zwyciężyły z Wojownikiem Skierniewice i awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski. Ich rywalem będzie pierwszoligowy UKS SMS Łódź.

Po pokonaniu lokalnego rywala MKS-u Zduńska Wola w I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski, w drugiej rundzie los skojarzył drużynę Pogoni z zespołem Wojownika Skierniewice. Mimo upalnej pogody tempo meczu było bardzo wysokie, a oba zespoły grały otwartą piłkę. Już w pierwszej minucie meczu zespół gospodarzy mógł objąć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z bramkarką Wojownika nie wykorzystała Natalia Gierczak.

W drugiej minucie meczu zespół gości po rzucie rożnym i zamieszaniu pod bramką Izabeli Krzesińskiej był blisko strzelenia bramki, ale piłka po strzale jednej z zawodniczek gości odbiła się od słupka i w ostatniej chwili zawodniczki Pogoni zażegnały niebezpieczeństwo. Chwilę po tej sytuacji zespół Pogoni zdobył pierwszą bramkę w tym meczu za sprawą Justyny Kubik. która wykorzystała dokładne prostopadłe podanie od Martyny Kowalskiej i w sytuacji sam na sam z Agatą Spokwisz pewnym strzałem w górny róg bramki dała prowadzenie gospodyniom.

Zduńskowolanki po strzelonej bramce atakowały dalej i w 10 minucie bardzo aktywna w tym meczu Marta Grzelak oddała strzał prawą nogą z 16-tu metrów, ale piłkę w ostatniej chwili na rzut rożny wybiła jedna z zawodniczek Wojownika. Chwilę później po rzucie rożnym dobrze ustawiona w polu karnym Natalia Gierczak przyjęła piłkę i pewnym strzałem pokonała bramkarkę zespołu gości. Zespół gospodarzy po dwóch strzelonych bramkach osiągnął zdecydowaną przewagę utrzymując się przy piłce dzięki czemu zawodniczki Pogoni miały w pierwszej odsłonie meczu wiele możliwości na strzelenie kolejnych bramek. Niestety zawodziła skuteczność.

W 28 minucie powinno być 3:0, kiedy po ładnej akcji Pauliny Lichej, Natalii Gierczak i Justyny Kubik, ta ostatnia znalazła się w sytuacji sam na sam z Agatą Spokwisz, ale górą w tym pojedynku była bramkarka gości. Drużyna Pogoni dalej grała swobodnie, aktywne były skrzydłowe Marta Grzelak i Justyna Jędrasiak, które dogrywały wiele piłek w pole karne gości. Obie również miały okazję na strzelenie bramek, lecz zabrakło szczęścia i w przypadku Justyny Jędrasiak dobrego przyjęcia piłki w polu karnym. Pierwsza połowa meczu zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem zespołu Pogoni.

W drugiej połowie stroną dominującą były zduńskowolanki, które w 48 minucie po składnej akcji całego zespołu i pięknym prostopadłym podaniu Martyny Kowalskiej do Natalii Gierczak, napastniczka Pogoni przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką gości. Co nie udało się Gierczak w 52 minucie udało się Aleksandrze Gębarowskiej, która mocnym płaskim strzałem w długi róg bramki nie dała szans na obronę tego strzału Agacie Spokwisz. W 65 minucie na 4:0 po indywidualnej akcji wynik podwyższyła Martyna Kowalska. Po tej bramce zespół Pogoni oddał inicjatywę gościom, które w ciągu trzech minut zdobyły dwie bramki. Lecz odpowiedź zduńskowolanek była natychmiastowa i w 74 minucie po faulu na Patrycji Okoń, Martyna Kowalska ustaliła wynik meczu po strzale z rzutu karnego. W kolejnej rundzie przed drużyną Pogoni wielkie wyzwanie ponieważ przeciwniczkami będą zawodniczki pierwszoligowego zespołu UKS SMS Łódź. Mecz zostanie rozegrany w Łodzi.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - WOJOWNIK SKIERNIEWICE 5:2 (2:0)

1:0 - Justyna Kubik (3')
2:0 - Natalia Gierczak (11')
3:0 - Aleksandra Gębarowska (52')
4:0 - Martyna Kowalska (65')
4:1 - Julia Szymczak (68')
4:2 - (70' rzut karny)
5:2 - Martyna Kowalska (74' rzut karny)

Skład Pogoni Zduńska Wola: Izabela Krzesińska - Ewelina Niciak, Paulina Licha, Michalina Sutowicz - Justyna Jędrasiak (55' Julita Augustyniak), Martyna Kowalska, Paulina Koryń, Maria Bilska, Marta Grzelak (60' Patrycja Okoń) - Justyna Kubik (70' Natalia Rękiewicz), Natalia Gierczak (50' Aleksandra Gębarowska)