Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Wiceprezydent Czesław Rybka odwołany!

Redakcja, 19.09.2016, 13:17, aktualizacja: 19.09.2016, 14:39

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 21 komentarzy
21

Prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki odwołał swojego zastępcę, wiceprezydenta Czesława Rybkę, związanego z PiS. Czy to koniec koalicji?

← REKLAMA

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki poinformował o odwołaniu swojego zastępcy Czesława Rybki. Być może będzie to oznaczało zerwanie koalicji z wiodącą w mieście partią PiS.

Jako powód takich zmian prezydent podał utratę zaufania i chęć odpartyjnienia władz miasta:

- W mieście Zduńska Wola, zawsze dobrze się dzieje, kiedy miasto jest wyłączone ze sporu politycznego i chciałbym, żeby zarząd miasta Zduńska Wola realizowany był bez udziału polityków. W dniu dzisiejszym podjąłem decyzję o zwolnieniu ze stanowiska pierwszego zastępce prezydenta, pana Czesława Rybki. Długo dojrzewałem do tej decyzji, podłoże to przede wszystkim zły zarząd dotyczący edukacji. Deklaracje jakie składał pan wiceprezydent Czesław Rybka na początku kadencji, kiedy obejmował urząd mówiły o wyraźnych oszczędnościach w edukacji, deklarował, że mogą sięgnąć nawet kwoty 5 milionów złotych w skali roku. Nie mamy tych oszczędności, a dzisiaj płyną do mnie komunikaty, że edukacja w Zduńskiej Woli będzie nas kosztowała o blisko pół miliona złotych więcej. Również utraciłem zaufanie do pana wiceprezydenta Czesława Rybki, po konkursie na stanowisko dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 1. Przypomnijmy, że byłem wtedy na urlopie i byłem sam zaskoczony rozstrzygnięciem i wynikami tego konkursu. Źle się stało, że jeden z najlepszych, najlepszy w opinii środowiska edukacji w Zduńskiej Woli, dyrektor szkoły nie wygrał w tym konkursie. To też położyło się cieniem na zaufaniu do zastępcy prezydenta, odpowiedzialnego za dobrą atmosferę, za dobry zarząd realizowany w placówkach edukacyjnych w Zduńskiej Woli. Mamy również poważne obawy czy z udziałem właśnie pana Czesława Rybki udało by się przygotować miasto do wielkiej zmiany, związanej z wprowadzeniem ośmioletnich szkół podstawowych i likwidacji gimnazjów. [...]Miasto Zduńska Wola wybrało prezydenta apartyjnego i prezydent nie może być zakładnikiem polityków, nie może być zakładnikiem partii politycznej, która wprowadziła do rady miasta wielu radnych z tego ugrupowania, ale od dzisiaj koalicja w radzie miasta, dla miasta Zduńska Wola liczy 21 radnych. I w przyszłym tygodniu, tym tygodniu będę prowadził rozmowy i będę traktował to nowe otwarcie, dla Zduńskiej Woli, bardzo priorytetowo ale na pewno nie będę targował się o poparcie w radzie miasta Zduńska Wola, bo każdy radny podobnie jak prezydent ślubuje, że będzie realizował swój mandat dla dobra miasta, a nie koniecznie dla dobra tej czy innej siły politycznej - powiedział prezydent Piotr Niedźwiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

To jednak nie koniec posunięć prezydenta. W ciągu najbliższych dwóch tygodni ma zostać zlecony audyt w miejskich spółkach, dotyczący głównie zatrudnień w ostatnich dwóch latach. Trwają również przygotowania do budowy geotermii w Zduńskiej Woli. Prezydent Piotr Niedźwiecki w tym celu poprosi prezesa Miejskich Sieci Cieplnych o pilną analizę możliwości realizowania odwiertu geotermalnego. Rozmowy mają być prowadzone przy współudziale uczestników "Okrągłego Stołu", którzy wnioskowali o geotermię w Zduńskiej Woli.

Nowego, już apolitycznego, jak twierdzi Piotr Niedźwiecki, wiceprezydenta mamy poznać jeszcze w tym tygodniu.

Co to oznacza dla koalicji z Prawem i Sprawiedliwością? Prezydent zapewnił, że nie chce jej rozwiązywać. Jednak na opinie przedstawicieli rady miasta musimy poczekać, szczególnie, że sam zainteresowany na moment konferencji nie wiedział jeszcze o odwołaniu.

Piotr Niedźwiecki wydał również oświadczenie w tej sprawie:

Szanowni Państwo,

W Zduńskiej Woli zawsze działo się najlepiej kiedy polityczne spory nie przeszkadzały realizować dobrych projektów.

Prezydent nie może być zakładnikiem polityków, powinien być ich partnerem. Nie może zamykać się tylko na jeden punkt widzenia. Jestem bardzo pozytywnie zbudowany obradami okrągłego stołu. Była to bardzo merytoryczna dyskusja. Przedstawiciele wszystkich najważniejszych partii i ugrupowań politycznych wyraziły wolę współpracy. Taka współpraca wymaga dobrej atmosfery i wzajemnego zaufania. Zduńska Wola potrzebuje nowego otwarcia, nowej dynamiki, nowej energii.

Uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest, kiedy na stanowisku wiceprezydentów są osoby nie związane z polityką. Bezpartyjni fachowcy, osoby które mogą poświęcić całą swoją energię działaniom na rzecz miasta, a nie rozpraszać się na inne polityczne działania.

Nie ukrywam także, że jestem rozczarowany dotychczasowymi efektami pracy wiceprezydenta Rybki. Jestem bardzo niezadowolony ze sposobu zarządzania edukacją, a czarę goryczy przelała sprawa konkursu na dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 1. Ta sytuacja spowodowała utratę mojego zaufania do wiceprezydenta. Mam także duże obawy, że prezydent Rybka nie daje gwarancji przygotowania naszego miejskiego systemu edukacji do zmian związanych z powrotem ośmioletnich podstawówek i likwidacji gimnazjów. Dlatego podjąłem dziś decyzję o odwołaniu go ze stanowiska.

Nazwisko nowego wiceprezydenta poznacie Państwo w najbliższych dniach Jestem przekonany, że będą państwo bardzo zadowoleni z tej nominacji. Na pewno nie będzie to polityk.

Od dziś koalicja dla Zduńskiej Woli liczy 21 radnych. I tylko od dobrej woli radnych zależy czy będzie ona trwała i skupiona na realizacji dobrych dla miasta projektów i planów. Chcę bardzo jasno podkreślić, że nadal liczę na dobrą współpracę z radnymi Prawa i Sprawiedliwości. Powtarzam, nie zrywam kolacji, ale otwieram ją na wszystkich Radnych Rady Miasta Zduńska Wola.

Jeszcze w tym tygodniu będę chciał spotkać się z wszystkimi radnymi, by porozmawiać o tym, co możemy wspólnie zrealizować. Będę otwarty na wszystkie dobre projekty i pomysły, ale na pewno nie będę się targował o poparcie.

Chcę dać także jasny sygnał wszystkim uczestnikom okrągłego stołu, że traktuję to spotkanie bardzo poważnie. Dlatego pragnę poinformować, że zdecydowałem podjąć działania, o które wnioskowali uczestnicy okrągłego stołu:

Podejmę decyzję o zleceniu audytu w spółkach miejskich, szczególnie pod kątem zatrudnienia w ostatnich dwóch latach.

Chcę, aby prezes Miejskich Sieci Cieplnych przeanalizował możliwości wykonania odwiertu geotermalnego, i proszę, aby w te prace na zasadzie konsultacji włączono te osoby, które na okrągłym stole mówiły o geotermii. Od zarządu MPWiK oczekuję przedstawienia nowego programu podłączeń do kanalizacji ulic w mieście i przyspieszenia prac w tym zakresie.

Zlecę także opracowanie nowego planu i zwiększenia nakładów na budowę dróg gruntowych.

Panią wiceprezydent poproszę natomiast o przeanalizowanie możliwości zakupu terenów inwestycyjnych lub powiększenia terenu miasta o sąsiednie gminy.

Szanowni Państwo, połowa kadencji to najlepszy moment na wprowadzenie takich zdecydowanych zmian. Mam nadzieję, że deklaracje które padały przy okrągłym stole były prawdziwe, i że dziś kończymy z politycznymi podziałami w naszym mieście. Musimy przywrócić miasto ludziom i otworzyć się na nowe środowiska i nowe pomysły.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (21)

 • ~gość_2746 (IP: *.*.250.244), 19.09.2016, 13:41
  Ratusz cały poleci
  +7
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2747 (IP: *.*.74.245), 19.09.2016, 13:58
  nareszcie, szkodnik i nic więcej
  +7
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2748 (IP: *.*.251.132), 19.09.2016, 14:04
  Zły człowiek to był. Brawo dla Pana Prezydenta za mądrą decyzję!
  +5
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2652 (IP: *.*.78.68), 19.09.2016, 14:12
  To co Warchlewski na prezydenta czy ktoś inny?
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2739 (IP: *.*.78.103), 19.09.2016, 15:01
   A może Szmyt ?
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2749 (IP: *.*.161.167), 19.09.2016, 14:34
  nie ma co Prezydent Niedźwiecki to prawdziwy KILLER polityczny, jak to było: Co powie rybbaa jak się jej łeb uryywaaaaaaaa hahahahahhaahah
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2750 (IP: *.*.78.98), 19.09.2016, 15:50
  bierz sie z tych wszystkich polesi w spolkach miejskich
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2750 (IP: *.*.78.98), 19.09.2016, 15:54
  a kredyt we frankach trzeba placic
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2751 (IP: *.*.137.71), 19.09.2016, 17:30
  chyba jedyna mądra decyzja ostatnich kilku miesięcy....
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2752 (IP: *.*.24.253), 19.09.2016, 20:24
  ale nie rozumiem jednego : P. RYBKA juz w PISIE jest od dawna ,prezydent nie wiedzial o tym jak go powolywal na wiceprezydenta ??? tu jest jakas gra ,niedlugo zobaczymy JAKA ???
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2753 (IP: *.*.34.72), 19.09.2016, 22:18
  Pan prezydent traci grunt po nogami. Wie, że PIS jest coraz mocniejszy i w kolejnych wyborach zgarnie wszystko. To wojna sie rozpoczeła już teraz... Ten niedzwiadek dobrze kombinuje... ograł Mareczka, Andrzejka i moze uda mu sie ograć również Czesia...
  -7
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2757 (IP: *.*.163.243), 20.09.2016, 10:30
   nóż mi się w kieszeni otwiera jak widzę taki komentarz... już wiem, żę tylko tacy ludzie głosowali na PiS... ludzie, którzy chcą tylko władzy PiS a nie tego co chce zrobić co robi i co być może zrobi .... najważniejsze jest aby był pierwszy, najpoteżniejszy... jak za Stalina...
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2754 (IP: *.*.78.141), 19.09.2016, 22:35
  Najlepiej zwolnić wszystkich nauczycieli i od razu edukacja zaoszczędzi.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2755 (IP: *.*.78.145), 20.09.2016, 05:33
  Brawo Panie Prezydencie!!! Nareszcie jakaś ,,SAMODZIELNA" decyzja.....
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2735 (IP: *.*.104.58), 20.09.2016, 07:14
  Niech NAM się zdaje, że to SAMODZIELNA decyzja...
  Nie ma się z czego cieszyć, bój to nie jest ostatni...
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2755 (IP: *.*.78.145), 20.09.2016, 22:18
   ,,Samodzielna" czytaj decyzja nie kierowana przez p. Rybkę........ jak dotychczas bywało.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2756 (IP: *.*.138.114), 20.09.2016, 08:29
  Geotermia Dobry pomysł - Połączyć go z budową Basenu. Jeżeli zrobią to gdzie indziej to budowa basenu jest bezcelowa i będą to wydane pieniądze w błoto.
  Na geotermi zyskają baseny na MOSIR
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2748 (IP: *.*.251.132), 20.09.2016, 10:27
  Panom ze zdjęcia dziękujemy za wprowadzenia najgorszych z możliwych sposobów "współpracy" z ludźmi. Pa, szerokiej drogi...
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2730 (IP: *.*.22.140), 20.09.2016, 14:26
  To się narobiło!!!!!!!!!!!!!!!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2759 (IP: *.*.157.151), 21.09.2016, 12:55
  Jak niedźwiedź potrzebował pomocy ryba mu nie pomogła. W blasku gwiazdy przyglądała się maltretowaniu ofiary którą tamten się wykupił. Nie zauważyła, że pozbywanie się zastępców na zawołanie to jedno, co niedźwiedziowi wychodzi najlepiej . Nie minął rok i zostały tylko kółka na wodzie.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2558 (IP: *.*.78.113), 21.09.2016, 13:44
  kto podpowiada panu prezydentowi i nim kieruje bo sam tego by nie wymyślił a może spał jak powoływał pana rybkę i nie wiedział ze to jest polityk a wstyd dla niego. natomiast miasto będzie się cofać w rozwoju i niedługo dogoni żółwia.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj