Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

II wojna zduńskowolska

Redakcja, 29.09.2016, 23:24

"Prawo i Sprawiedliwość pokazało swoje oblicze", tymi słowami skomentował były wiceprezydent Zduńskiej Woli i lider Porozumienia Ponad Podziałami "Razem" Andrzej Brodzki wtorkową nadzwyczajną sesję Rady Miasta w sprawie Szmyta.

← REKLAMA

- Chcieliśmy powiedzieć, że w naszej ocenie, jako stowarzyszenia "Ponad podziałami - RAZEM", Prawo i Sprawiedliwość pokazało prawdziwe swoje oblicze, atakując bezpardonowo prezydenta miasta, z którym przez prawie dwa lata byli w koalicji. Mamy wrażenie, że ta koalicja została zawiązana nie po to, żeby rozwijać miasto, tylko żeby to miasto po prostu przejąć w takiej politycznej grze, co jest widoczne we wszystkich miejscach, tj. w spółkach czy w urzędach, gdzie tak naprawdę prosty człowiek z ulicy nie ma szansy zatrudnienia - są tylko zatrudniani ludzie związani politycznie, bądź towarzysko i rodzinnie z działaczami Prawa i Sprawiedliwości. Przechodząc do meritum sprawy chcę powiedzieć, że pan Grzegorz Szmyt na pewno złamał prawo. W mojej ocenie nie przypuszczam, żeby zrobił to celowo, ponieważ składając oświadczenia majątkowe, które są upubliczniane, doskonale wiedział, że jest tam informacja o jego działalności gospodarczej. Natomiast jeśli zrobił to z niewiedzy, to też nie jest dobrze, bo świadczy to o tym, że nie powinien zajmować pewnych ważnych miejsc w życiu miasta i zarządzać tak poważnym majątkiem. Dopóki nie będzie podjętych działań przez odpowiednie służby, nie będziemy się tutaj wypowiadać - w przeciwieństwie do stanowiska, które zajęła rada, tak naprawdę głosami Prawa i Sprawiedliwości, skazując już pana Grzegorza Szmyta i prezydenta w zasadzie zaocznie - powiedział na dzisiejszej sesji Andrzej Brodzki

Brodzki uważa, że radnym z Prawa i Sprawiedliwości brakuje wiedzy na temat prawa handlowego i to głównie oni ponoszą odpowiedzialność za to, co się wydarzyło w ostatnim czasie w miejskich spółkach.

- Chcę się zwrócić do radnych i działaczy Prawa i Sprawiedliwości, aby kupili sobie kodeks prawa handlowego, przeczytali ten kodeks i wykazali się większą wiedzą. Otóż radę nadzorczą na walnym zgromadzeniu wspólników powołuje zgromadzenie wspólników, natomiast zarząd spółek zgodnie z kodeksem prawa handlowego powołuje rada nadzorcza. Chce z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że w radach nadzorczych miejskich spółek zduńskowolskich są działacze i osoby powiązane bardzo ściśle z Prawem i Sprawiedliwością. Nie będę wymieniał ich nazwisk, bo nie jest to moja rola. Natomiast oni biorą pełną odpowiedzialność za to, co się dzieje i za to, co się wydarzyło, jeśli chodzi o pana Grzegorza Szmyta. Pomijając już fakt, że rónież w tych radach są radcowie prawni - to jest rzecz wręcz żenująca, że mając w radzie nadzorczej radców prawnych takie błędy nie zostały wychwycone - dodaje Brodzki

Przewodniczący stowarzyszenia odniósł się również do czasów, kiedy miastem zarządzał Zenon Rzeźniczak.

- Dla mnie jest to początek drugiej wojny zduńskowolskiej. Pierwsza miała miejsce w 2007, 2008 roku, kiedy to skończyło się referendum i odwołano prezydenta Rzeźniczaka. Dzisiaj jest początek kolejnej wojny. Nie wiem czym ona się zakończy. Natomiast jest w zasadzie udowodnione, że dziwnym trafem ci sami ludzie biorą udział w tej wojnie i to jest bardzo niepokojące. Mam pytanie do osób, które w tej chwili działają w Zduńskiej Woli w Prawie i Sprawiedliwości, są przewodniczacymi Rady Miasta na przykład: co z tego wynika dla mieszkańców miasta? Bo moim zdaniem od tego, że się zamiesza herbatę łyżeczką ona nie będzie słodsza i od tej wojny nic dobrego nie wyniknie. My, jako stowarzyszenie mamy takie wyjątkowe prawo krytykować to i mówić o tym, ponieważ dwukrotnie tworzyliśmy koalicję w mieście i za każdym razem, kiedy ta koalicja była i było Stowarzyszenie ponad Podziałami "Razem", w mieście nie było ani wojny, ani bałaganu - był rozwój. Pewnie nie wszystkim się ta koalicja podobała i nie wszystko zostało zrobione, ale na pewno nie kończyła się, nasza współpraca, awanturą i niegrzecznymi stwierdzeniami, jakie na przykład miała miejsce na ostatniej sesji -mówił.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj