Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

"Semaforki nie dokarmiają śmietników"

Redakcja, 21.10.2016, 17:28

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

17.10.2016 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Żywności w Publicznym Przedszkolu nr 7 "Pod Zielonym Semaforem" zorganizowany został happening "Semaforki nie dokarmiają śmietników". Poprzedzony został on pogadankami na temat zdrowego odżywania, korzyści z niego płynących oraz problemu, jakim jest marnowanie żywności na skalę globalną.

← REKLAMA

Dzieci wykonały ulotki, które podczas happeningu rozdawały przechodniom. W barwnym korowodzie można było zauważyć hasła namawiające mieszkańców do zapobiegania takim sytuacjom, jak marnowanie jedzenia. Dzieci podczas przemarszu ulicami osiedla niosły ze sobą także kolorowe warzywno-owocowe maskotki, które miały symbolizować, jak ważne znaczenie ma spożywanie tych dobrodziejstw natury. Happeningiem "Semaforki nie dokarmiają śmietników" przedszkole oficjalnie rozpoczęło realizację projektu "Eat Responsibly- Jedzmy odpowiedzialnie", którego organizatorem jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa. Przedszkole dzięki koordynatorom Jolancie Nowickiej i Annie Żeleszkiewicz jako jedna z 50 placówek w Polsce w roku szkolnym 2016/2017 będzie realizowało projekt, na który otrzyma dofinansowanie w wysokości 400 Euro. Mamy nadzieję, że działania związane z projektem będą nie tylko doskonałą promocją dla placówki, ale przede wszystkim zwrócą uwagę całej społeczności przedszkolnej i lokalnej na bardzo istotne kwestie. W tym roku szkolnym głównie na odpowiedzialne jedzenie. To już kolejny projekt Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, w którym przedszkole uczestniczy. Wcześniej realizowało także "Wielkie Tropienie Roślin" i Kampanię Litter Less- "Śmieci Mniej".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj