Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Karsznickie tereny PKP do ŁSSE

Redakcja, 28.10.2016, 20:38

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Spółka PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami poinformowała Urząd Miasta Zduńska Wola o chęci włączenia terenów przy węźle kolejowym Karsznice do Łódzkiej Specjalnej Strefy ekonomicznej. O tę decyzję od miesięcy zabiegały władze miasta Zduńska Wola. Taką informację zaprezentował prezydent Piotr Niedźwiecki podczas spotkania z lokalnymi mediami. Jednocześnie zdementował pogłoski o mającej tam powstać spalarni śmieci.

← REKLAMA

PKP wyraziło wolę włączenia do ŁSSE łącznie 22ha terenów w rejonie ulic Kolejowej i Karsznickiej. Procedura włączenia gruntów do strefy jest długotrwała i wymaga jeszcze wielu decyzji administracyjnych, jednak pismo od PKP daje miastu zielone światło do promocji tych terenów wśród potencjalnych inwestorów. Najbliższą okazją będą targi TransPoland Translogica w Warszawie, na których Zduńska Wola będzie reprezentowana 8-10 listopada. Udział w tych targach jest elementem programu promocji gospodarczej, na który miasto pozyskało 560 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

- Trzeba zwrócić uwagę, że te tereny, to praktycznie wszystkie należące do PKP wolne grunty na tym obszarze. Biorąc pod uwagę mający niedługo powstać łącznik między trasą S8, a dawną drogą krajową nr 14, będziemy mieli otwarty dostęp do 150ha terenów pod inwestycje - zauważa Beata Turlakiewicz, zastępca prezydenta Miasta Zduńska Wola.

- Zdaniem Marka Michalika, prezesa ŁSSE są to najbardziej atrakcyjne zwarte tereny inwestycyjne w całym województwie łódzkim. Tereny wokół Łodzi i w bliskości węzła w Strykowie zaczynają być coraz mniej atrakcyjne dla inwestorów, między innymi z branży logistycznej i magazynowej, ze względu na rosnące ceny gruntów. Ten otwierający się potencjał na terenie, i w bezpośredniej bliskości Zduńskiej Woli, jest szansą dla naszego miasta na pozyskanie inwestorów i nowe miejsca pracy - wyjaśnił Piotr Niedźwiecki, prezydent miasta.

Prezydent odniósł się też do krążącej wśród mieszkańców osiedla Karsznice informacji o tym, jakoby na terenach inwestycyjnych przy węźle kolejowym miała powstać spalarnia śmieci: - Bzdura. Takiej możliwości nie ma. Ten teren jest w bezpośredniej bliskości strefy mieszkalnej i przepisy nie pozwalają aby powstały tam inwestycje w jakikolwiek sposób zagrażające zdrowiu mieszkańców.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_2865 (IP: *.*.251.132), 28.10.2016, 23:47
  cytuje post z fejsa : "Aż mdli od tych trocin medialnych, którymi jest zaśmiecana zduńskowolska przestrzeń publiczna na coczwartkowych konferencjach prasowych. Widać gołym okiem, że miś pluszowy pęka w szwach od pychy, buty i samozadowolenia." no trudno się nie zgodzić
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2611 (IP: *.*.163.2), 03.11.2016, 23:37
  Mdli mnie od tych postaci.jeden lanser ośmioletni co nic nie umie,nic nie robi i siedzi ten Koziołek matołek,a mieszkancy nie robia referendum.A to drugie truchło co uwaliło port multimodalny siedzi i jak durne sie uśmiecha,bo co miesiąc inkasuje za nic 10 tys.Czy zdajecie sobie sprawę,ze oni nie dość,że są bez honoru to jeszcze z Was mieszkańcy głupków robią?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj