Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zburzą kamienicę przy Kościelnej?

Redakcja, 07.11.2016, 19:37

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Wiele wskazuje na to, że kamienica przy Kościelnej 18 w Zduńskiej Woli zostanie wkrótce wyburzona. Budynek ten ucierpiał w 2011 roku w wyniku pożaru i od tamtej pory stoi nieużytkowany.

← REKLAMA

Kamienica przy Kościelnej 18 została zniszczona w wynik pożaru, do którego doszło w sierpniu 2011 roku. Ekspertyzy, zamówione przez TBS "Złotnicki", wskazywały na jedno - budynek nie nadaje się do użytkowania.

Po ponad 5 latach od tamtego zdarzenia na Kościelną 18 ma wjechać ciężki sprzęt, a kamienica zniknąć. Wyburzone zostaną również budynki wewnątrz podwórka. Obecnie trwają rozmowy z ich mieszkańcami, którzy mają zostać przesiedleni.

Jak zapewnia Janusz Żołyniak, prezes TBS "Złotnicki" w Zduńskiej Woli, tak długi czas przygotowań był związany z problemami z odszkodowaniem. Ostatecznie zarządca musiał dochodzić swoich praw w sądzie.

- Budynek nie był rozbierany w roku 2011 z jednego powodu, ciągle stanowił dowód w postępowaniu sądowym jakie toczyło się między TBSem "Złotnicki", a firmą ubezpieczeniową. Ten proces zakończył się w roku 2015 i jest teraz możliwość rozbiórki tego budynku - powiedział Janusz Żołyniak. - Sama rozbiórka tego budynku, daje bardzo dużo miastu, mianowicie otwiera bardzo duży potencjał, jaki tkwi w działkach, które są za tym budynkiem. To są w części, tam jest sześć działek miasta, które można zagospodarować pod budownictwo, no i są duże działki prywatnych właścicieli z takim samym przeznaczeniem, pod budownictwo mieszkaniowe - dodał prezes TBS

Jeszcze rok temu miasto planowało przedłużenie ulicy Złotnickiego do Komisji Edukacji Narodowej, lecz wtedy na przeszkodzie stał budynek oraz problemy z podziałem działek.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_2865 (IP: *.*.251.132), 07.11.2016, 21:21
  Hehehhe znów się ktoś przykleja do pomysłu PIS, nie raz słyszałem od PiSowców że po zburzeniu tego budynku otwaorzą się nowe tereny budowlane w centrum miasta. Nie burzyli bo nie było pieniedzy na zagospodarowanie terenu (wykup gruntów, budowa infrastruktury : drogi wodociągi, kanalizacja) a teraz się widać kasa znalazła bueheheheh znaczy że geotermia poszła w las bo na wszytsko prezydent kasy to nie będzie miał. ponoć w budżecie jest tylko 2 mln na inwestycje to się pytam skąd będzie kasa?
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2876 (IP: *.*.159.79), 11.11.2016, 19:59
  "Kamienica przy Kościelnej 18 została zniszczona w wynik pożaru..." miała być zniszczona to została. Ciekawe że do pożaru doprowadził pan strażak kładący papę!!!! Nie umiał nad ogniem zapanować...po podpaleniu przebrał się i starał wraz z kolegami po fachu "ratować" gasić pożar. Stała na przeszkodzie to było trzeba coś wymyślić i się udało.... "...Sama rozbiórka tego budynku, daje bardzo dużo miastu, mianowicie otwiera bardzo duży potencjał, jaki tkwi w działkach, które są za tym budynkiem." no to było trzeba tylko ludzi wykurzyć i wszystko się układa jak powinno... Z tyłu budynku jest piękny ogród w którym nie czuć i nie słychać że jest się w centrum miasta przy tak ruchliwej ulicy jest to tak piękne miejsce z piękną historią.... BRAWO DLA ZAINTERESOWANYCH TO WAM WYSZŁO RĄCZKA RĄCZKĘ MYJE!!!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2876 (IP: *.*.159.79), 11.11.2016, 20:04
   przepraszam poprawiam swój błąd pożar to mógł być wypadek ale takie plotki towarzyszyły temu zajściu....
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2558 (IP: *.*.78.113), 05.12.2016, 11:02
  dobrze panowie geotermia jest najważniejsza bo zależy o dalszej przyszłości miasta i jego rozwoju przecież widać że na żaden zakład pracy niema co liczyć skoro tyle lat i nic ciekawego nie powstało i nie zbudowano w mieście, prezydent chce budować baseny to do utrzymania basenów będzie potrzebna gorąca woda wtedy będzie taniej i korzyść dla miasta i regionu --stawiajmy na geotermię bo unia europejska ma na to pieniądze nie dajmy się wyprzedzić .
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj